• facebook
 • rss
 • Pierwsza radość

  kb

  dodane 02.08.2015 21:40

  Za nami inauguracja PPW 2015. To był dobry dzień.

  - Ci doświadczeni pielgrzymi byli bardzo radośni od samego początku, już pod katedrą wrocławską dawali temu upust zwłaszcza, gdy nie widzieli się kilka, czy kilkanaście miesięcy - podsumowuje pierwszy dzień pielgrzymki ks. Tomasz Płukarski, rzecznik prasowy PPW.

  Zaznacza również, że wśród podążających to Trzebnicy byli także i ci, którzy wybrali się tylko na jeden dzień na pątniczy szlak mówili, że wystarczyło tych kilka godzin, by doświadczyć rozważanej w tym roku radości.

  A co z tymi, dla których etap do Trzebnicy był pielgrzymkowym debiutem? - Są bardzo ostrożni w opowiadaniu o swoich wrażeniach. Wydaje mi się, że już zaczęli się otwierać na tę atmosferę. Nie zrobiła na nich nawet wrażenia informacja o jutrzejszej pobudce, która będzie miała miejsce przed godz. 5 - dodaje.

  Należy podkreślić, że trzebniczanie przyjęli pątników z wielką otwartością. Szczególne podziękowania wędrują do sióstr boromeuszek, które udzielały pomocy medycznej wszystkim potrzebującym.

  Apel Jasnogórski odbył się przy polowym ołtarzu przy trzebnickiej bazylice. W jego ramach odbył się koncert związanego z salwatorianami - gospodarzami miejsca - zespołu "Orkiestra SKAmienia".

  Już dziś zapraszamy na kolejną pielgrzymkową Eucharystię. Rozpocznie się3 sierpnia o godz. 6. Wystarczy kliknąć TUTAJ. A TUTAJ kolejne zdjęcia z pierwszego dnia.

  XXXV Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę - dzień 1 - słowa dla duchowych uczestników
  telewizja-pielgrzymkowa

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół