• facebook
 • rss
 • Żal mi tego ludu

  ks. Rafał Kowalski

  dodane 10.08.2015 12:41

  Czy w tym kraju wszystko musi zostać wtłoczone w klucz PO-PiS?

  Dzień jak co dzień. Sprawuję Mszę św., a po niej zatrzymuję się nad Słowem, które otrzymałem. Ewangelia mówi o Żydach szemrzących przeciwko Jezusowi. Rodzi się we mnie myśl: "Czy my, Polacy, nie jesteśmy narodem szemrzącym i czy dziś to szemranie nie przybiera formy m.in. anonimowego hejtowania w internecie". Ubieram ją w 140 znaków i dzielę się nią na Twitterze.

  Rozpoczyna się dyskusja. Głosy są różne: za i przeciw, krytykujące i chwalące. Wśród nich jeden, który trudno mi zrozumieć. "Boi się ksiądz, że lemingi zaczną was naśladować i pluć na prezydenta? Coś późno na takie wnioski" - napisała osoba z pseudonimem Czarna.

  Czy w Polsce rzeczywistość można opisać jedynie za pomocą kategorii PO-PiS? Czy rzeczywistość w naszym kraju nie jest bogatsza? Moi zdaniem, odpowiedzi są oczywiste. O ile są rodacy, dla których każda wypowiedź osoby publicznej jest kwalifikowana w kategoriach: „za lub przeciw” naszej opcji, to nie mogę pogodzić się z tym, że głoszenie Ewangelii jest odbierane jako wspieranie bądź krytykowanie konkretnej formacji politycznej.

  To porażka. Czyja? Nie wiem. Na pewno nie słowa Bożego. Żal mi jednak tego ludu, który czyta tekst święty i zastanawia się, której partii Pan Jezus chciał bardziej „przyłożyć” mówiąc, że szemranie jest paskudnym grzechem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • gość
   11.08.2015 08:23
   Być może rozwinął komentarz księdza o Filipie człowiek o loginie szadrak, stąd jego milczenie. Też się podpisuję pod tym, że swoim komentarzem poszła Pani po bandzie - jak to mówią młodzi. Jak można napisać, że program danej partii to realizacja Ewangelii, a innej - nie... Współczuję Pani takiego myślenia.
  • Anna
   11.08.2015 23:41
   Zgadzam się całkowicie z moją imienniczką.

   A Autorowi polecam lekturę historii Polski, oraz nauczania św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia.

   Niestety, niektórym księżom wydaje się (a może próbują to z rozmysłem wpoić innym), że można sobie funkcjonować w jakimś nierzeczywistym świecie duchowym, w oderwaniu od tego, co zaprząta umysły tych godnych politowania świeckich ignorantów. Bo wszyscy politycy to się tylko kłócą, w zasadzie nie wiadomo o co, więc po co ich słuchać, lepiej wybrać się ze swoją wspólnotą w góry i w tym towarzystwie wzajemnej adoracji utwierdzać siebie i innych w przekonaniu, że oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba.

  • MichałObrębski
   12.08.2015 10:21

   Idea artykułu jest słuszna, ale to Radio Maryja i m.in. "Gość" przyniają się do polaryzacji PO - PiS. Doprawdy nie wiem, skąd się wzięło przekonanie, że PiS podąża drogą Ewangelii.

   Bowiem PiS był niezgodny z charześcijaństwem od samego początku, czyli czasów Porozumienia Centrum. Mimo że Polska miała niecałe dwa latka wtedy to kłamliwie oskarżył o zmowę z komunistami i twierdził, że można kraj reformować szybciej.

   Także dziś Jarosław Kaczyński jest antypolski i antychrześcijański. Popierane przez niego osłony socjalne i płaca minimalna generują bezrobocie (koszty pracy i podatki są wyższe, więc pracodawcy nie mogą zatrudniać). Zaś co do pomocy najuboższym Chrystus i Apostołowie robili to z własnej kieszeni. PiS i lewicowcy jałmużnę dają z kieszeni cudzej.

   Michał Obrębski

    

  • annaI
   13.08.2015 17:23

   gość@ - proszę czytać ze zrozumieniem !!!
   Widzę , że dla niektórych , Bóg , wiara  ,są pojęciami tak oderwanymi od rzeczywistości , że paru prostych słów nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem .Ktoś kiedyś powiedział mi , że język obcy ma się opanowany wtedy , gdy się potrafi śnić w tym języku . I coś jest na rzeczy .Człowiek wierzący to ten , który wiarę stosuje w swoim codziennym życiu , zarówno prywatnym , jak też zawodowym .Czy poprzez partię polityczną można ewangelizować ? Oczywiście , że można , a nawet trzeba . Tak robią właśnie Ci posłowie i posłanki , które na znak sprzeciwu opuszczają teraz szeregi PO , bo nie zgadzają się z jej obecną polityką i kierunkiem , który sobie obrała .
   A jeżeli chodzi o współczucie dla mnie .
   Gdyby Pan wiedział jaką obfitością łask obdarzył mnie Bóg w moim życiu , to by mi Pan tylko zazdrościł ! Czego ? Odwagi w stawaniu w PRAWDZIE !!!

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół