• facebook
 • rss
 • Papież dla najmłodszych

  kb

  dodane 10.10.2015 16:12

  Ponad 200 dzieci z kilku parafii archidiecezji wrocławskiej przyjechało do Sulistrowic. Patronował im św. Jan Paweł II.

  To pierwsza taka propozycja dla najmłodszych. Organizatorem spotkania był ks. Jakub Bartczak, od niedawna wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, który dostał od abp. Józefa Kupnego zadanie, by u podnóża Ślęży zbudować ośrodek dla dzieci i młodzieży. - To piękne miejsce na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Doskonale nadaje się do wykorzystania na wszelkie inicjatywy duszpasterskie czy integracyjne - mówi ks. Kuba.

  Jedną z pierwszych inicjatyw była propozycja dla dzieci związana z przypadającym w niedzielę (11 października) XV Dniem Papieskim. - Przygotowaliśmy z kilkoma kapłanami: Marcinem Werczyńskim, Maciejem Palecznym, Pawłem Misiołkiem i Wiesławem Wawrzynowem pewien wstęp do tego dnia. Przez sport, wspólne śpiewanie i muzykowanie, a także konkurs wiedzy o Janie Pawle II i prac plastycznych, chcieliśmy dzieciom przybliżyć postać naszego świętego rodaka i stworzyć taką okazję dla najmłodszych do radości bycia razem - wyjaśnia. Podkreśla też wielką otwartość na propozycję proboszcza, ks. Ryszarda Staszaka.

  Dzieci przyjechały na boisko obok kościoła w Sulistrowicach w porze drugiego śniadania. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe. - Przygotowaliśmy puchaty, dyplomy, są wygrani i przegrani. Nagród było tyle, że nikt nie wyjechał z pustymi rękami - przekonuje ks. Kuba Bartczak, który zaprezentował zebranym kilka utworów ze swojego hiphopowego repertuaru.

  W organizację spotkania zaangażowali się mieszkańcy Sulistrowic, którzy przygotowali kanapki, ciepłe napoje oraz grilla. - Mamy nadzieję, że młodych ludzi na ziemi ślężańskiej będziemy gościć znacznie częściej. Będziemy stwarzać ku temu okazje - dodaje.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół