• facebook
 • rss
 • Planszówki łączą pokolenia

  Maciej Rajfur

  dodane 11.10.2015 19:21

  Ekscytujące pokazy walk powietrznych modeli samolotów z czasów II wojny światowej. Spotkania z legendarnym bardem Jackiem Kleyffem. Turnieje gier strategicznych, tajniki wiązania węzłów i czytania mapy. To tylko niektóre atrakcje pikniku z okazji 15-lecia IPN-u.

  W niedzielne popołudnie Wrocławskie Centrum Kongresowe połączyło ze sobą historię, rozrywkę i edukację, a to za sprawą historycznego pikniku z okazji 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej. Uczestnicy mogli korzystać z kilku stref m.in.: kontrkultury, symboli narodowych, gier i czytania.

  Wrocławski IPN w ramach wydarzenia przygotował serię warsztatów: modelarskie z okresu II wojny światowej, o kontrkulturze z Dariuszem Paczkowski, muzyczne, posługiwania się mapą, gawędy harcerskiej czy wiązania węzłów.

  Oprócz tego funkcjonowało kilka stanowisk z grami planszowymi autorstwa pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Planszówki historyczne wydawane pod szyldem IPN-u cieszą się ogromną popularnością w całej Polsce. Tym razem także było to jedno z najbardziej obleganych stanowisk, które przyciągało zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kostki do gry, pionki i karty łączyły pokolenia.

  Najwięcej frajdy chłopcom zdecydowanie sprawiły zabawy ze sklejaniem modeli, m.in. samolotów lub samochodów rodem z II wojny światowej. Przy okazji do pomocy angażowano też tatusiów, którzy sami połknęli bakcyla modelarskiego. - Cieszę się, że rodzice mnie tu zabrali. Najbardziej podobało mi się, gdy grałem z tatą w grę „303”. Tam prowadziliśmy wojnę powietrzną. Lubię te wojenne klimaty - opowiada 14-letni Michał Jurkowik.

  Zaciekawienie budziła osobna sala z pokazami filmów i dokumentów filmowych zrealizowanych przez IPN, gdzie na ekranie prezentowano symbole narodowe, historię „Solidarności Walczącej” i czym jest Kwatera „Ł”.

  Oprócz tego zorganizowano kącik do czytania, a także malowanie twarzy oraz zabawy dla najmłodszych. Piknik przyciągnął całe rodziny i stał się doskonałą formą spędzenia wspólnie wolnego czasu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół