• facebook
 • rss
 • Lot ku ŚDM

  Agata Combik

  dodane 03.11.2015 16:14

  Kończą się prace nas spotem promującym Światowe Dni Młodzieży we Wrocławiu.

  Ks. Kuba Bartczak latał na motolotni, wolontariusze ŚDM biegali po Ostrowie Tumskim, grając turystów i… siebie, przygotowujących logo spotkania, sztab ludzi ze Studia-W uwijał się w pocie czoła. Na planie filmowym wystąpili abp Józef Kupny, wspominając o tysiącletniej tradycji wrocławskiej archidiecezji i o pięknie miasta, a także prezydent Rafał Dutkiewicz, zapraszający do „miasta spotkań”.

  Wszystko po to, by pokazać coś z klimatu Wrocławia oczekującego już na młodzież, która zjawi się u nas w lipcu przyszłego roku.

  – Leciałem z drżącym sercem, cały lot się modliłem. Wrażenie było naprawdę niesamowite – mówi ks. Bartczak o swojej podniebnej podróży. W materiale wykorzystany będzie utwór „O tym, co ma sens” z najnowszej płyty rapującego kapłana. „Tak nawija rap oryginał, czarna sutanna, Boży klimat…” – usłyszą młodzi z różnych stron świata.

  Spot powstał dzięki współpracy trzech podmiotów – Agencji Artystycznej i Reklamowej Studio W, miasta Wrocław i Archidiecezji Wrocławskiej. Stanisław Wolny, prezes Studia W, wspomina, że pomysł zrodził podczas realizacji spotu „Śladami Jana Pawła II”, zrealizowanego dla Urzędu Marszałkowskiego Krakowa, by promować turystykę religijną. Część wykonanych wtedy zdjęć została później wykorzystana w materiale przygotowywanym z okazji ŚDM w Krakowie. „Może Kraków, czemu nie Wrocław?” – pomyślał Stanisław.

  W realizacji pomysłu swój udział miała pokaźna grupa wolontariuszy ŚDM; dużą rolę odegrali operator i montażysta Robert Piechnik oraz reżyser Krzysztof Kempa. Efekty ich pracy zobaczymy jeszcze w listopadzie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół