• facebook
 • rss
 • Szef MON we Wrocławiu: Będziemy solidarni

  Karol Białkowski

  dodane 04.12.2015 11:55

  Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział we Wrocławiu wzmocnienie sił wojskowych na wschodzie kraju oraz walkę z terroryzmem.

  - Zapowiedzieliśmy, że zbudujemy obronę terytorialną kraju. W przyszłym roku zostaną skompletowana i postawione na ścianie wschodniej trzy brygady - powiedział we Wrocławiu Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej.

  Na wrocławskim rynku odbyła się uroczystość zaprzysiężenia żołnierzy ochotników z jednostek podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa. - Ta uroczystość jest zapowiedzią nowego etapu w rozwoju i historii polskiej armii. Tego, w którym ochotnicy, żołnierze będący synami i świadkami swojej własnej ziemi, swojego terytorium, stworzą piąty rodzaj sił zbrojnych - mówił.

  Minister Macierewicz zwrócił uwagę na symboliczny wymiar tego, iż uroczystość odbyła się we Wrocławiu. Zaznaczył, że Dolny Śląsk to region, który ma szczególne doświadczenia - trudne, ale i wspaniałe - to, które związane jest długotrwałym oderwaniem od Polski, ale także to związane z byciem przedmurzem Europy w bitwie pod Legnicą. - Właśnie dlatego chciałem, by tu zaznaczyć symbolicznie powrót obrony terytorialnej kraju, jako integralnej części polskiej armii - dodał.

  Antoni Macierewicz odniósł się także do polskiego wsparcia dla NATO w walce z Państwem Islamskim. - W tej sprawie złożyliśmy deklarację podczas narady ministrów obrony narodowej krajów Unii Europejskiej. Trwają rozmowy z ministrem obrony Francji, który sformułował swoje oczekiwania. Będziemy je realizowali wtedy, gdy będzie wszystko dopięte - zapowiedział i zaznaczył, że opinia publiczna w tej sprawie również zostanie poinformowana w stosownym czasie.

  - Nie ma wątpliwości, że będziemy wspierali wysiłek Francji, będziemy solidarni. Na pewno nie pozwolimy te siły polityczne na świecie, które są źródłem terroryzmu i wzbudzają w różnych miejscach konflikty, mające zdestabilizować świat zachodni, NATO, i osłabiające naszą niepodległość, by one zwyciężyły - zaznaczył.

  Więcej o zaprzysiężenia żołnierzy ochotników na stronie www.wroclaw.gosc.pl za kilka chwil.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół