• facebook
 • rss
 • Do Krakowa przed ŚDM

  Anna Rzeźnik

  dodane 01.02.2016 14:57

  6 miesięcy przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem przedstawiciele Wrocławskiego Sztabu Przygotowań wybrali się z wizytą delegacyjną do Krakowa.

  Głównym punktem programu było spotkanie z przedstawicielką Komitetu Generalnego ŚDM, Dorotą Abdelmoulą.

  Uczestnicy wyprawy odwiedzili ponadto sanktuarium św. Jana Pawła II oraz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie grupę wolontariuszy oprowadziła s. Gaudia Skass, prowadząca oficjalny profil na Facebook'u „Faustyna2016”.

  Pobyt w Łagiewnikach rozpoczął się od Mszy św. w intencji wszystkich wolontariuszy przygotowujących się do wrocławskich Dni w Diecezjach oraz wydarzeń centralnych w Krakowie.

  Po niej każdy mógł zatrzymać się na chwilę osobistej adorację Najświętszego Sakramentu przed Obrazem Jezusa Miłosiernego. S. Gaudia przedstawiła historię św. Faustyny Kowalskiej, a następnie opowiedziała o przygotowaniach duchowych do ŚDM, m.in. o słynnych łagiewnickich spotkaniach nazywanych "dwudziestki dwójki" (odbywają się 22 dnia każdego miesiąca). – Zaskoczyło mnie to, że tak duży nacisk kładą na przygotowania duchowe. Uświadomiłem sobie, że to właśnie odróżnia jŚDM od każdej innej współczesnej imprezy masowej – wspomina Piotrek, wolontariusz  z Sekcji Wolontariatu.

  – Mnie chyba najbardziej uderzyła historia siostry Faustyny i kultu Bożego  Miłosierdzia – twierdzi Adrianna. – Znałam ją wcześniej, ale teraz po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że Bóg buduje wielkie rzeczy z małych czynów, gestów, wierności powołaniu. Myślę, że każde nasze działanie w przygotowaniach do ŚDM ma znaczenie. To, że możemy współtworzyć ŚDM jest wielką łaską. I chyba tak powinniśmy patrzeć na te najbliższe 6 miesięcy. Jak na czas łaski, w którym nie my ofiarowujemy swój czas, zdolności, pracę, ale jesteśmy obdarowywani bliskością Boga, możliwością głębszego życia Ewangelią i ale niesienia jej innym. Jestem bardzo wdzięczna s. Gaudii za tę uświadomioną prawdę.

  – Każdy z nas był pod ogromnym wrażeniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i całych Łagiewnik jako centrum duchowego życia Krakowa. Jadąc tam, chciałem dowiedzieć się jak przygotowuje się miasto Kraków na ŚDM, a podczas spotkania z Dorotą Abdelmoula rozwiane zostały moje wszelkie wątpliwości – podkreśla Grzegorz z Sekcji Promocji. – Bardzo zmotywował mnie profesjonalizm naszego gościa z głównego sztabu. Nie mogę się już doczekać lipca – dodaje Piotrek.

  Dorota Abdelmoula przybliżyła wrocławskim koordynatorom szczegóły związane z logistyką krakowskich Wydarzeń Centralnych oraz  podejmowanymi akcjami, zarówno tych o charakterze promocyjnym, jak i duchowym. Ponadto podkreśliła niezwykłą wagę organizowanych w całej Polsce Dni w Diecezjach, które bezpośrednio poprzedzą wydarzenia w Krakowie. Zwróciła uwagę na cel ŚDM, jakimi według niej są iskry miłosierdzia – młodzi ludzie, którzy po zakończeniu ŚDM wyruszą w świat, dając świadectwo żywego Boga na Ziemi.

  – Ten czas stanowił również okazję do integracji, której na co dzień nie ma zbyt wiele ze względu na mnogość zadań i wyzwań, jakie stoją przed nami – zauważa Grzegorz. – Utwierdziłam się w przekonaniu, że choć jesteśmy tylko ludźmi, wspólnie czyniąc to, co podoba się Bogu, możemy wszystko w Tym, Który nas umacnia – podsumowuje Agnieszka z Wrocławskiego Chóru ŚDM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół