• facebook
 • rss
 • Spełniony testament

  ac /TPBA

  dodane 05.05.2016 16:01

  W rocznicę śmierci o. bp. Józefa Pazdura, 7 maja, w archikatedrze zostanie odprawiona o 18.30 Msza św. pod przewodnictwem o. bp. Jacka Kicińskiego. Towarzyszyć jej będzie zbiórka na rzecz bezdomnych.

  – Biskup Józef był związany z Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta od początku jego istnienia. W swoim testamencie wyraził życzenie, by uczestnicy jego pogrzebu zamiast kwiatów złożyli dobrowolne ofiary na rzecz osób bezdomnych i opiekującego się nimi Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – mówi Aleksander Pindral, prezes wrocławskiego koła TPBA. – W czasie pogrzebu względy organizacyjne nie pozwoliły spełnić jego woli. Teraz jest ku temu okazja.

  Biskup Józef Pazdur był członkiem-założycielem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Jak wspomina Marek Oktaba, jeden ze współzałożycieli TPBA, bp Józef miał wielki udział w powstaniu towarzystwa. Wspierał w latach 70. br. Jerzego Marszałkowicza, furtiana oraz bibliotekarza w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, pomagającego bezdomnym mężczyznom. Angażował się potem w pomoc na rzecz schroniska, utworzonego przy ul. Lotniczej 103 we Wrocławiu, pomagał rozwiązywać pojawiające się problemy. W grudniu 1982 r. został włączony do Zarządu Głównego Towarzystwa.

  – Ojciec biskup Józef zachęcał nas do jak najczęstszego używania słów: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”. Jego wrodzona dobroć i uśmiech zawsze przywoływały ducha naszego patrona, św. Brata Alberta. Nikt z nas nie musiał wysilać wyobraźni, by zrozumieć jego słowa: „być dobrym jak chleb”, bo widzieliśmy żywe wcielenie tych słów w osobie biskupa Józefa – wspomina Marek Oktaba.

  Przedstawiciele TBPA staną z puszkami przy drzwiach katedry. Nie omijajmy ich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół