• facebook
 • rss
 • Poczuj wrocławski "flow"

  Karol Białkowski

  dodane 07.06.2016 15:18

  Performance w reżyserii Chrisa Baldwina ma po raz kolejny przyciągnąć tysiące widzów.

  To będzie największe plenerowe wydarzenie czerwca w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Chris Baldwin, kurator ESK ds. performance, wyreżyserował trzecie już widowisko plenerowe - po ubiegłorocznych "Mostach" i styczniowych "Czterech Duchach Wrocławia" - którego założeniem jest zaproszenie do czynnego udziału mieszkańców miasta i turystów.

  "Flow" będzie całodziennym artystycznym przedstawieniem, wypełnionym bezpłatnymi pokazami tańca, warsztatami i wieczornym spektaklem finałowym. 11 czerwca między godz. 11 a 20 powstaną w pobliżu Odry cztery strefy kultury, radosnej zabawy i happeningów dla dzieci i dorosłych, połączone akcją "Puk, Puk... Kto tam?", czyli 21 szafami, dzięki którym każdy wrocławianin poprzez zostawienie wiadomości i zdjęć może opowiedzieć historię własną i swojej rodziny.

  Atrakcje będą zlokalizowane w kilku miejscach wokół Ostrowa Tumskiego. Na Wyspie Piaskowej będzie "strefa tańca". Rozciągnięta pomiędzy pl. Nowy Targ a parkiem Słowackiego będzie "strefa szeptów". Znajdzie się tam miejsce na spektakle i happeningi uliczne. Kolejna propozycja to "strefa smaków", czyli Marmolada - teatralno-muzyczna interaktywna opowieść o rodzinnych wspomnieniach w scenerii Ogrodu Botanicznego, gdzie każdy będzie mógł zasmakować dżemów z dzieciństwa. Na całość składa się jeszcze "strefa granic", czyli happeningi i instalacje przy pl. Uniwersyteckim przygotowane przez mieszkających w Polsce Ukraińców. - Wszystkie te przestrzenie koncentrują się wokół rozmowy między Wrocławiem a jego diasporami, czyli tym, którzy to miasto współtworzyli - wyjaśnia Chris Baldwin.

  - W tej chwili mamy we Wrocławiu również artystów z Izraela, Niemiec, Czech, którzy przyjechali, aby wystąpić na tym niezwykłym widowisku. Kilkaset osób zaangażowanych jest do chóru i orkiestry - mówi Chris Baldwin. Muzycy wykonają o godz. 22 "Kantatę Wrocławską". Publiczność będzie się gromadziła wokół Odry - między Mostem Pokoju a Mostem Piaskowym. - Zapraszamy. Wykorzystamy rzekę i budynki Ostrowa Tumskiego, które stworzą wizualną przestrzeń tego wieczoru - zachęca kurator.

  Podczas wieczornej części "Flow", od 20.00 do 23.30, dojdzie do tymczasowych zmian w ruchu drogowym w centrum miasta. Dla widzów powracających z "Flow" sprowadzona zostanie także dodatkowa komunikacja miejska (szczegóły w materiałach prasowych).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół