• facebook
 • rss
 • PPW wychodzi do ludzi

  kb, wkw

  dodane 08.06.2016 10:58

  W najbliższy czwartek przy kościele garnizonowym będzie działał wrocławski Punkt Informacji Pielgrzymkowej.

  Punkt Informacji Pielgrzymkowej to doroczna akacja organizatorów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

  - Od kilku lat, w czerwcu, w centrum miasta wystawiamy nasz namiot, w którym można dowiedzieć się od naszych wolontariuszy wszystkiego o zbliżającej się sierpniowej pielgrzymce - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb i organizator punktu.

  Oprócz ulotek, plakatów i wspaniałych zdjęć przygotowano kilka atrakcji i uliczną ewangelizację.

  - Będą tańce integracyjne, ale również konkursy - rozbijanie namiotów na czas i bicie rekordu wypchanego namiotu. Przewidzieliśmy też wiele propozycji dla dzieci, m.in. mini-pielgrzymkę, czyli zabawę w czasie której najmłodsi będą mogli doświadczyć charakterystycznych dla pielgrzymki cech - upału, deszczu, grania i śpiewania przy gitarze, ale również "noclegu" w namiocie - wymienia "Kuzyn".

  Celem akcji jest promocja sierpniowej 36. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Na szlak pątnicy wyruszą 2 a do celu dotrą 10 sierpnia. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi: " Miłosierdzie w uczynkach". W punkcie będzie można otrzymać informacje o trasie pielgrzymki, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać na 9-dniową wędrówkę.

  - Wybierasz się na pielgrzymkę przyjdź aby dowiedzieć się więcej. A jeśli już kiedyś w niej uczestniczyłeś i wzmocniłeś swoją wiarę, przyjdź aby swoim świadectwem zachęcić innych do wyruszenia z nami w drogę - zachęca W. Wowk.

  Wrocławski PIP będzie działał 9 czerwca na placu przy kościele pw. św. Elżbiety we Wrocławiu  (kościół garnizonowy w rynku) od 17.00 do 18.30.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół