• facebook
 • rss
 • Cieszyć się życiem

  Alicja Szymczak

  dodane 04.07.2016 22:23

  Trwa Salwatoriańskie Spotkanie Młodych w Dobroszycach.

  Za uczestnikami Salwatoriańskiego Forum Młodych już trzy, pełne wspaniałych wrażeń i emocji dni. Wczoraj oprócz wydarzeń w kościele - Eucharystii i pierwszych spotkań w grupach - młodzież spotkała się z zespołem "Wyrwani z niewoli". To niesamowici ludzie, którzy mimo młodego wieku mają ogromne doświadczenie życiowe. Jeden z wokalistów opowiedział poruszające świadectwo dotyczące tego jak padł ofiarą uzależnienia od narkotyków. Tylko dzięki głębokiemu nawróceniu udało mu się z tego wyjść. Świadectwo przeplatane było hip-hopowymi kawałkami, które porwały całą publiczność do zabawy.

  Poniedziałek był wyjątkowy przede wszystkim ze względu na to, ze rozpoczął się cykl warsztatów. Uczestnicy do wyboru mieli ich aż 20. Ich celem jest poszerzenia swoich pasji oraz zdolności. Nowością w tym roku jest np. warsztat krawiecki, podczas którego uczestnicy pracują na profesjonalnych maszynach do szycia i mają możliwość stworzenia własnych ubrań bądź toreb.

  Gościem dnia była s. Gaudia Skass – absolwentka ASP oraz dziennikarka. Należy do zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Wygłosiła ona dla forumowiczów niezwykłą konferencję na temat życia jako daru. Z radością i otwartością serca mówiła: - Dary są po to, żeby je rozdawać. Żaden dar tak nie cieszy jak ten, którym można się podzielić. Najcenniejszym darem jest czas, a Jezus daje nam go bardzo dużo…

  Na przykładzie biografii św. s. Faustyny Kowalskiej opowiedziała jak należy cieszyć się życiem. Siostra ta nie miała dobrego zdrowia, pochodziła z ubogiej rodziny, nie miała urody, a mimo to potrafiła cieszyć się życiem i ciągle czerpała inspirację do tego, by pomagać innym.

  Jedna z uczestniczek tuż po konferencji zapytana o wrażenia odpowiedziała: - Siostra Gaudia to osoba, w której oczach widać miłość i dobro wypływające prosto z serca.

  Kolejnym i jednocześnie najważniejszym punktem dnia była Eucharystia, podczas której homilię wygłosił ks. Bartek Król SDS. A po duchowej uczcie nasi uczestnicy wzięli udział w radosnym wieczorze prowadzonym przez m. in. Adę Derkowską. Jednym z jego elementów były zajęcia z zumby. Ostatnim punktem dnia była Adoracja Najświętszego Sakramentu, na której uczestnicy podziękowali za pięknie spędzony dzień.

  Obejrzyj zdjęcia i zobacz wideo z pierwszych dwóch dni:

  23 Forum Młodych - Dzień 0 i 1
  Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół