• facebook
 • rss
 • Radość świętowania

  Alicja Szymczak

  dodane 10.07.2016 08:58

  Kończy się Salwatoriańskiego Forum Młodych w Dobroszycach. Wczorajszy dzień obfitował w gorące wydarzenia.

  Sobotę uczestnicy rozpoczęli wspólną jutrznią i wprowadzeniem do Ewangelii przygotowanym przez ks. Macieja Szeszkę SDS. Stałym, corocznym punktem Forum jest panel dyskusyjny, podczas którego organizatorzy goszczą rozmaitych gości (w poprzednich latach byli to: księża, warsztatowcy itp.). W tym roku na ławie zasiedli koordynatorzy Forum, którzy najbardziej angażują się w wydarzenie. Przez cały rok pracują, aby przez 10 dni wszelkie sprawy były dopięte na ostatni guzik. Młodzi opowiadali własne świadectwa wiary, ich drogę rozwoju w Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej oraz odpowiadali na pytania widowni.

  Tuż po spotkaniu odbyła się Msza św., podczas której homilię wygłosił ks. Adrian Żądło SDS, pełniący posługę w Warszawie.

  Weekendowe Święto Młodych to czas prezentacji dokonań grup warsztatowych. Wśród nich były m.in. warsztat bębniarski, krawiecki, pierwszej pomocy czy teatralny (ze sztuką pt.: Oskar i Pani Róża). Pokazy były bardzo efektowne.

  Tuż po prezentacji młodzież miała okazję kibicować w emocjonującym meczu księża - uczestnicy. Wynik był oczywisty… wygrana młodych! Duchowni jednak z honorem znieśli porażkę.

  Wieczór upłynął bardzo rozrywkowo. Na scenie gościł zespół "Sąsiedzi", który jest większości z uczestników zanany. To dlatego, że są oni finalistami Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy. Muzycy porwali publiczność do wspólnego tańca i śpiewu, a to wszystko ku chwale Najwyższego.

  Na koniec uczestnicy wzięli udział w kinie plenerowym. Emitowany został film pt.: Doonby. Każdy jest kimś.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół