• facebook
 • rss
 • Rywalizacja z tradycją

  Tomasz Białaszczyk

  dodane 10.09.2016 21:08

  Po raz 26. dolnośląska "Solidarność" zorganizowała masową imprezę dla biegaczy w wieku od lat 5 do 105. Na mecie były medale dla wszystkich kończących bieg.

  - Od wczesnych godzin porannych trwały biegi na różnych dystansach dla dzieci i młodzików. W tej części można było doliczyć się blisko 1500 zawodników. Do biegu głównego zapisało się ok. 1000 biegaczy. Chętnych było jednak dużo więcej - podkreśliła Danuta Utrata, która kierowała zawodami. Zdecydowały względy bezpieczeństwa. Na 5-kilometrową trasę nie można było przyjąć więcej zgłoszeń.

  Wrocławskie szkoły, kluby sportowe, zakłady pracy i pasjonaci biegania rywalizowali w sobotnie wrześniowe popołudnie na twardej nawierzchni ulicy Na grobli. Start i meta tradycyjnie znajdowały się przy hotelu Wodnik. Sygnał do startu dał wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski. Własną drużynę wystawiła wrocławska Straż Miejska, która swoich zawodników uhonorowała osobnymi medalami. Po raz kolejny pierwsze miejsca zdobyli zawodnicy z Ukrainy.

  - W mojej rodzinie tata przyprowadzał nas najpierw na zawody dziecięce. Ze szkoły startowałam w ramach uczniowskiego klubu sportowego, a teraz biegałam w biegu głównym razem ze swoim chłopakiem - powiedziała na mecie zdyszana Małgosia, która ma w kolekcji 12 medali z tego biegu.

  Stale są współorganizatorami i uczestniczą w rywalizacji organizacje zakładowe "Solidarności" z dolnośląskich zakładów pracy. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek przewidziano osobne nagrody. Oprócz medali uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny i zaproszenie na wieczorną taneczną zabawę integracyjną, która kończy wielodniowe uroczystości związane z powstaniem we Wrocławiu w 1980 roku NSZZ "Solidarność".

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół