• facebook
 • rss
 • Brakowało "Gościa"

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 02.10.2016 21:09

  Od dzisiaj mieszkańcy Wawrzeńczyc, Mietkowa, Ujowa i Stróży będą mogli nabyć co tydzień nasz tygodnik w swojej parafii.

  - Gdy przyszedłem przed trzema miesiącami do parafii, to pierwszą rzeczą, której brak zauważyłem był "Gość Niedzielny" - mówi ks. Andrzej Delwo, administrator parafii pw. św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach.

  Kapłan, który do niedawna był wikariuszem w parafii katedralnej we Wrocławiu zaznacza, że tygodnik towarzyszył mu przez całej jego dotychczasowe życie. - Tak naprawdę to właśnie "Gość" mnie formował i formuje dalej. Dlatego pomyślałem, że chciałbym, aby moi parafianie również mogli korzystać z treści, które uważam za wartościowe - dodaje. Od wiernych ze swojej parafii dowiedział się, że przed laty czasopismo było dostępne również w Wawrzeńczycach, ale od kilka lat nie było możliwości, by zakupić przy okazji niedzielnej Eucharystii.

  O tym czym jest "Gość Niedzielny", o zakresie podejmowanej tematyki i inicjatywach multimedialnych i internetowych mówili mieszkańcom Wawrzeńczyc, Mietkowa, Ujowa, i Stróży w krótkim wystąpieniu w ramach ogłoszeń parafialnych zaproszeni dziennikarze wrocławskiego oddziału tygodnika. - To nie była tylko promocja gazety, ale przede wszystkim możliwość spotkania z ludźmi, którzy pokazują nam jak wygląda współczesny świat, ale również nas i naszą wiarę - przekonuje ks. A. Delwo.

  Po wyjściu z kościołów zainteresowani mogli zabrać ze sobą (bezpłatnie) najnowszy numer "Gościa". Do parafian trafiło ponad 200 egzemplarzy gazety. Wierzymy, że wielu z nich wkrótce stanie się naszymi stałymi czytelnikami.

  Zobacz zdjęcia z wizyty "Gościa" w parafii w Wawrzeńczycach.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół