• facebook
 • rss
 • Kto nie pomnaża, traci

  Agata Combik Agata Combik

  dodane 10.10.2016 00:25

  Nie zakopujcie talentów - zachęcał abp Józef Kupny na Gali Wolontariuszy ŚDM we Wrocławiu.

  – Wykonaliście wspaniałą pracę dla Kościoła wrocławskiego, dla Kościoła w Polsce… Zwracam się do was z apelem, byśmy się zastanowili, jak pomnożyć ten talent, bo kto nie pomnaża, ten traci – mówił wrocławski metropolita do wolontariuszy ŚDM archidiecezji wrocławskiej, którzy zebrali się w niedzielny wieczór na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

  Arcybiskup dziękował młodym, ale i zachęcał, by zastanowili się nad tym, co zapamiętali ze słów wypowiedzianych do nich przez papieża Franciszka. – Co nosicie w sercu i co z tym chcecie zrobić? – pytał, dodając, że Ojciec Święty, poza wezwaniem do opuszczenia kanapy, nie zostawił gotowych recept. – To pytanie może być bardzo twórcze. Możemy robić coś w pojedynkę w swoich środowiskach, ale powinniśmy się zastanowić także nad tym, co zdziałać wspólnie. Co wy chcecie dla Kościoła zrobić? Jak chcecie dzielić się radością waszej wiary z innymi?

  Młodzież podarowała metropolicie wrocławskiemu koszulkę wolontariusza. Zaprosiła także abp. Józefa do uroczystego publicznego przesłania mailem specjalnych podziękowań dla wszystkich wolontariuszy naszej diecezji. Przedtem dziękowano osobom szczególnie zaangażowanym w przygotowania ŚDM – księżom, szefom poszczególnych sekcji. Nie brakło wspomnień, filmów, a także radosnej zabawy animowanej przez wodzirejów. "To kolejny Mercy Fest!" – mówili młodzi.

  Ks. Piotr Wawrzynek wysunął konkretną propozycję dla tych, którzy chcą po ŚDM zaangażować się w dalsze działania. 18 października o 18.00 w kościele pw. św. Marcina na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu zostanie odprawiona Msza św. Po niej odbędzie się spotkanie, na którym młodzi będą zastanawiać się, jak pomnażać owoce ŚDM. Abp Józef Kupny wspominał już m.in. o kontynuacji wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej, o inicjatywach dla młodych na górze Ślęży; pojawiła się ponadto myśl upamiętnienia 20. rocznicy Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, jaki odbył się we Wrocławiu w 1997 r. Pomysłów zapewne przybędzie. Wolontariuszy zaangażowanych w Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji – łącznie z osobami w poszczególnych parafiach – było blisko tysiąc.

  Zobacz zdjęcia i filmik poniżej:

  Na Gali Wolontariuszy ŚDM - początek
  Tańce integracyjne
  Gosc Wroclawski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół