• facebook
 • rss
 • Święty - człowiek przezroczysty

  ac

  dodane 01.11.2016 22:30

  "Uwielbienie Boga w Świętych" trwało wieczorem 1 listopada w karmelitańskim kościele pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu.

  Rozpoczęło się Mszą św. oraz uroczystymi Nieszporami, którym przewodniczył ks. Grzegorz Michalski, proboszcz parafii NMP na Piasku i diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. Uczestnicy spotkania wyruszyli następnie w procesji z relikwiami świętych i śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.

  – Pan Bóg po to nas stworzył, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu, żebyśmy Go uwielbiali – już teraz, na ziemi, a kiedyś w wieczności. To jest nasze powołanie, zadanie, nasza misja – mówił o. Krzysztof Piskorz OCD, podczas konferencji (wpisanej w Seminarium Uwielbienia Chwały – cykl wtorkowych spotkań w karmelitańskim kościele). – Dlatego dobrze, że mamy uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy sobie, że Bóg chce nas widzieć w niebie; że mamy włączyć się w wielki chór aniołów, cherubinów, serafinów.

  – Święty to człowiek przezroczysty, który odbija w sobie światło Boga – tłumaczył o. Krzysztof. Podkreślił, że nie ma innej drogi w dążeniu do świętości niż trwanie „w wielkim ucisku” (o którym mówi Apokalipsa) – ucisku przeszkód, zmartwień, trudności. Błędem jest szukanie sobie w życiu bezpiecznych miejsc, gdzie będziemy mieć „święty spokój”. Św. Elżbieta od Najświętszej Trójcy pisze, że nawet nasze błędy mogą być owocne, przyczyniać się do Bożej chwały. – Bycie świętym to nie bycie wolnym od błędów… Im więcej widzisz błędów, tym lepiej dla oczyszczenia twojej duszy… Świętość to pokora, to bycie „ubogim w duchu” – wyjaśniał. – Pokorny to ten, który wszystko zawdzięcza Bogu i wszystkiego od Niego oczekuje; potrafi zaakceptować swoje błędy, porażki. Pokora to chodzenie w prawdzie.

  Nie chodzi o akceptację grzechu, ale uznanie swojej słabości – faktu, że tylko Bóg może obdarzyć mnie swoją mocą, złożyć we mnie cząstkę swojej świętości.

  O. Krzysztof przywołał słowa św. Elżbiety od Najświętszej Trójcy, która twierdziła, że takiego „świętego uzależnienia się” od Boga nauczymy się najłatwiej w Eucharystii. Po konferencji rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia oraz pozdrowienie Królowej Wszystkich Świętych.

  Materiały z poszczególnych spotkań w ramach Seminarium Uwielbienia Chwały można znaleźć na stronie www.walkaduchowa.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół