• facebook
 • rss
 • Zakończenie Roku Bożego Miłosierdzia

  ac

  dodane 09.11.2016 19:30

  Abp Józef Kupny uroczyście zakończy Jubileuszowy Rok w Archidiecezji Wrocławskiej w niedzielę 13 listopada o 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia.

  Po zamknięciu Bramy Miłosierdzia w archikatedrze będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej. Do udziału w uroczystości zaproszeni są kapłani, delegacje poszczególnych parafii, siostry zakonne.

  Inauguracja Roku Miłosierdzia w naszej archidiecezji – z otwarciem Bramy Miłosierdzia w archikatedrze – odbyła się 8 grudnia 2015 r. Zostały wówczas odnowione również przyrzeczenia Chrztu św. i zapłonęła jubileuszowa świeca, której światło przyjęli reprezentanci poszczególnych parafii. „Jak się zachowujemy, gdy ktoś odtrąci naszą miłość, dobroć? Czy nie obrażamy się, nie trzaskamy drzwiami? Bóg jest miłosierny, bo nigdy nie zatrzasnął ludziom drzwi do Siebie. Nie wie, co znaczą ciche dni, obrażanie się na człowieka” – mówił wówczas metropolita, ukazując Boży styl postępowania wobec upadającego, grzesznego człowieka.

  W naszej archidiecezji Bramy Miłosierdzia zostały otwarte w sumie w 31 kościołach. Wszystkie one będą zamykane 13 listopada – w dzień zakończenia Roku Bożego Miłosierdzia w diecezjach w Polsce. Centralne zamknięcie Roku Jubileuszowego w Kościele nastąpi 20 listopada, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dokona go papież Franciszek w Bazylice Św. Piotra w Rzymie.

  Minione miesiące obfitowały w ważne wydarzenia. Jednym z nich był Akt oddania Archidiecezji Wrocławskiej Miłosierdziu Bożemu, dokonany przez abp. Józefa Kupnego 9 kwietnia w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

  To już ostatnie chwile, by korzystać z łaski odpustu związanej z Bramami Miłosierdzia – symbolem otwartych ramion Ojca, otwartego dla nas Bożego serca.

  Tak było niemal rok temu: zobacz TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół