• facebook
 • rss
 • Oszukaj oszusta, czyli świetny spot policji

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 10.11.2016 09:37

  Złodziejska metoda "na wnuczka" ewoluuje i, niestety, zbiera żniwo wśród starszych osób. Kilka miesięcy temu apelowaliśmy o czujność. Teraz policja nagrała krótki filmik, który w sieci zachwycił Polaków. Zobaczcie!

  Policja ostrzega przed zmodyfikowaną ostatnio metodą wyłudzania ogromnych sum pieniędzy od starszych osób. Po koniec kwietnia we Wrocławiu oszukano 80-latkę i wyłudzono aż 75 tys. złotych!

  - Przestępcy tworzą bardzo przekonującą otoczkę rozmawiając z ofiarą przez telefon. Podają się np. za komisarza Górskiego, w tle słychać radiostację. Przekonują do wybierania pieniędzy z banku - ostrzega podinsp. Krzysztof Gawlik, naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego Policji we Wrocławiu.

  Oszuści wykorzystują bezlitośnie fakt, że ludzie starsi są łatwowierni. Złodzieje wykorzystują siłę coraz większej wrażliwości społecznej na "metodę na wnuczka", udając stróżów prawa, którzy chcą złapać przestępców.

  Policja współpracuje z bankami w tej sprawie, ale nic nie zastąpi ostrożności, którą muszą zachować sami obywatele, dlatego organy ścigania apelują, aby bezwzględnie zastosować zasadę ograniczonego zaufania. Szczególnie, gdy powstają coraz bardziej kreatywne i skomplikowane metody oszukiwania ludzi.

  Przede wszystkim warto zapamiętać i przekazywać, że funkcjonariusze policji nigdy nie nakazują przeprowadzenia operacji bankowych.

   - W tym aspekcie służby nie potrzebują pomocy społeczeństwa. Niegodziwością byłoby korzystanie z oszczędności (często całego życia) naszych obywateli! Prosimy, aby krytycznie podchodzić do każdego telefonu informującego o zdarzeniach i sytuacjach wymagających od państwa pomocy finansowej - uczula naczelnik policyjny z Wrocławia.

  Zachęca też, aby informować policję o każdej próbie oszustwa pod numerami alarmowymi 112 i 997, i konsultować się z najbliższymi w przypadku, gdy ktoś nas prosi o wsparcie finansowe.

  A bardzo pomysłowy i profesjonalnie zrealizowany spot możecie zobaczyć poniżej:

  Oszukaj oszusta
  TRUSOTV

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół