• facebook
 • rss
 • Wielbłąd w Wołowie!

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 01.12.2016 09:37

  W ogólnopolskim konkursie na obecność wielbłąda podczas Orszaku Trzech Króli zwyciężył Wołów. Mobilizacja dosłownie całego miasta i okolic przyniosła sukces.

  Zaangażowali się dyrektorzy wszystkich wołowskich szkół od podstawówek po szkoły ponadgimnazjalne, dalej: urząd gminy, starostwo, urząd skarbowy, ośrodek kultury oraz oczywiście sami mieszkańcy.

  W dwóch wołowskich parafiach ogłaszano regularnie start w konkursie na wielbłąda. Wszyscy księża i wspólnoty religijne, a także uczniowie pracowali na to zwycięstwo.

  - Praktycznie, i mówię to bez żadnej przesady, rozgłaszaliśmy i zachęcaliśmy do głosowania wszędzie, gdzie się dało. Wydrukowaliśmy 3000 ulotek, informowaliśmy na wołowskich stronach internetowych, w gazetach i mediach społecznościowych - wymienia ks. Wojciech Buźniak, wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca.

  Batalia na głosy trwała 2 tygodnie była bardzo dynamiczna. Od 15 listopada sytuacja w tabeli zmieniała się jak w kalejdoskopie. Do konkursu stanęło kilkadziesiąt miast z całej Polski m.in. Gniezno, Sosnowiec, Rzeszów, Świdnica, Szczecin czy Białystok.

  Głosowanie odbywało się przez skrzynki mailowe. Szczególnie mocno zaangażowali się uczniowie szkół. Wyznaczono nauczycieli do koordynowania akcji w każdej szkole. Robili oni instruktaż głosowania i drukowali specjalnie przygotowane przez siebie ulotki.

  -  Właściwie do ostatniej chwili wszyscy myśleli, że przegraliśmy, bo wczoraj, 30 listopada, po zamknięciu głosowania zajmowaliśmy 6. miejsce. Jest jednak zapis w regulaminie, że organizatorzy zastrzegają sobie eliminację nieuczciwych głosów i po weryfikacji, o godzinie 22, podano, że wielbłąd przyjedzie właśnie do nas! - cieszy się ks. Wojciech Buźniak.

  Powszechna i pełna mobilizacja przyniosła najlepszy efekt, czyli zwycięstwo. W sumie Wołów otrzymał 3537 głosów wyprzedzając Wielkopole Skrzyńskie, które zebrało 1944 głosy.

  W trakcie walki o wielbłąda powstawały nawet memy. Prezentujemy jeden z nich, autorstwa uczniów z Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie.

  Humor w trakcie konkursu dopisywał   Humor w trakcie konkursu dopisywał Piotr Milik

  Specjalny film instruktażowy stworzyli natomiast młodzi ludzie z Technikum nr 1 w Wołowie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

  Orszak Trzech Króli 2017 - Jak oddać głos ? - Wołów
  Jan Pluta

  Jak widać mobilizacja popłaca!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół