• facebook
 • rss
 • Zostali posłani

  kl. Wojciech Bujak

  dodane 13.02.2017 13:40

  Kolejna edycja rekolekcji w Metropolitalnym Wyższym Seminarium we Wrocławiu odbyła się w dniach 10-12 pod hasłem "#Ochrzczony znaczy posłany - tylko dla odważnych".

  Blisko czterdziestu młodych mężczyzn uczących się w szkołach średnich, studiujących oraz pracujących podjęło odważną decyzję, aby przez 3 dni przybliżyć się do Boga, wsłuchać się w Jego głos oraz rozeznać swoją życiową drogę. Zrezygnowali ze strefy gwarnego komfortu na rzecz wyciszenia zewnętrznego i wewnętrznego. Uczestnicy rekolekcji mieli możliwość zapoznać się z życiem seminaryjnym. Uczestniczyli w modlitwach liturgii godzin, nabożeństwie chrzcielnym podczas którego odkrywaliśmy rolę fundamentalnego z sakramentów oraz znaczenie namaszczania olejami zarówno w Starym jak i w Nowym Testamencie.

  Rekolektanci byli podzieleni na grupy, których opiekunami byli klerycy roku trzeciego. W ramach pracy w grupach należało przygotować i opracować zagania związane z misjami, przyjaźnią, odwagą, doświadczeniem oraz budowaniem wspólnoty. Podczas sobotniej Eucharystii mogliśmy usłyszeć homilii bp. Jacka Kicińskiego, który przybliżył doświadczenie utraconej niewinności pierwszych ludzi w ogrodzie Eden. Rozważał również temat tęsknoty Boga za człowiekiem, który nieustannie poszukuje go i woła po imieniu "Adamie gdzie jesteś?".

  Wieczorną konferencję również poprowadził bp Kiciński, kontynuując temat z homilii oraz wprowadzając słuchaczy w myśl codziennych motywacji które przedstawiał omawiając drogę do Emaus. Wielkim zdziwieniem okazało się to, że czas zadawania pytań przez uczestników był dłuższy od samej konferencji. To, że młodzi ludzi potrafią z odwaga pytać o swoja drogę, bardzo ucieszyło prelegenta. Udało się poruszyć wiele aspektów i rozwiać wątpliwości np. czy bycie jedynakiem nie daję nam większego zobowiązania do opieki nad rodzicami.

  Wielką niespodzianką była gra terenowa, podczas której sześć grup rozwiązywało test z wiedzy liturgiczno-biblijnej oraz wykonywało szereg zadań na terenie Ostrowa Tumskiego, a jednym z nich było znalezienie oznaczonej kłódki na Moście Tumskim, co było nie lada wyzwaniem ze względu na ich mnogość. Gwiazdą wieczoru w wydaniu muzycznym był Ksiądz Bartłomiej Kot wraz ze swoją kapelą. Był to czas, w którym uczestnicy mogli spokojnie odprężyć się po wrażeniach jakich doznali.

  W niedziele zaprezentowano film „Zakazany Bóg”, którym mówi o męczennikach z Barbastro (klaretyni). Obraz ten wywołał wiele emocji gdyż traktował o odwadze. Wierzymy, że zdobyte doświadczenie, wyciszenie, czas modlitwy oraz zbudowana wspólnota pozwoli lepiej i owocniej patrzeć na swoje życie oraz podjąć odważną decyzję dotyczącą życiowych wyborów.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół