• facebook
 • rss
 • Geny a wychowanie

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 09.03.2017 13:41

  Co bardziej determinuje zachowanie człowieka: geny czy wychowanie, biologia czy wpływ środowiska? Zapraszamy na spotkanie z psycholog Dorotą Roszak-Maćkowiak i prof. Stanisławem Cebratem.

  Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych adopcyjni.pl serdecznie zaprasza na spotkanie dla rodzin adopcyjnych i zastępczych, jak również wszystkich zainteresowanych.

  12 marca w niedzielę w godz. 12-15 w Duszpasterstwie Akademickim Most przy pl. Grunwaldzkim 3 w sali „Stolarnia” odbędzie się spotkanie "Geny a wychowanie". Prelekcje wygłoszą: Dorota Roszak-Maćkowiak, psycholog z Ośrodka Adopcyjnego DOPS oraz prof. dr hab. Stanisław Cebrat, biolog i genetyk.

  Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytanie: co bardziej determinuje zachowanie człowieka: geny czy wychowanie, biologia czy wpływ środowiska?

  Rodzic stając w sytuacji nieznośnego zachowania swojego dziecka może zadawać sobie pytanie: "Czy to ja popełniłem gdzieś błąd, czy dziecko już takie jest z charakteru".

  Dość przewrotnie można pokusić się o stwierdzenie, że rodzice adopcyjni mogą niejako "zrzucić" swoje niepowodzenia wychowawcze właśnie na geny.

  Ale czy zawsze i czy wszystkie porażki można skwitować takim stwierdzeniem? Na te i wiele innych pytań, z pomocą specjalistów genetyka i psychologa, poszukają odpowiedzi "adopcyjni.pl" podczas spotkania.

  Po wykładzie będzie czas na pytania i dyskusję uczestników. Dla dzieci przewidziane są nieodpłatne zajęcia edukacyjne z udziałem psów (Meggie, Yukki) prowadzone przez dogoterapeutki Urszulę Młynarczyk i Barbarę Kiełbus. Dla wszystkich dzieci zaplanowana jest niedpłatna opieka wolontariuszy z DA Most.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół