Nowy numer 20/2018 Archiwum

Grupa 21 - pielgrzymkowa nowość

Już tylko niespełna 2 miesiące pozostały do startu 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. W tym roku po raz pierwszy na szlak prowadzący na Jasną Górę wyruszy grupa nr 21. Może to propozycja właśnie dla ciebie?

Jeśli planujecie wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce, prędzej czy później będziecie musieli podjąć decyzję o wyborze grupy, tak, by podczas wędrówki do tronu Jasnogórskiej Pani czuć się jak najlepiej. Każda ma swój własny program wynikający z jej charakteru - pokutna, akademickie, młodzieżowe - lub regionu (dekanatów), z którego pątnicy pochodzą. Innym podział, którego można dokonać to grupy prowadzone przez zakonników i te, których przewodnikami są księża diecezjalni. Wybór jest niemały, a podczas tegorocznej pielgrzymki dochodzi jeszcze jedna propozycja.

- W ubiegłym roku została podjęta decyzja o powstaniu nowej wrocławskiej grupy nr 21. Swój debiut mieliśmy na ubiegłorocznej pielgrzymce do Trzebnicy. Grupa jest przeznaczona głównie dla młodzieży skupiającej się wokół diecezjalnych parafii i ma mieć charakter otwarty i radosny. Oczywiście nie zamykamy się na osoby starsze, ich również serdecznie zapraszamy - mówi ks. Marek Leśniak, przewodnik, wikariusz parafii katedralnej i diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej.

Zaznacza, że "dwudziestka jedynka" ma integrować młodzież działającą we Wrocławiu oraz dawać możliwość promocji i przygotowania młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w 2019 r. Oprócz księdza Marka opiekunami grupy będą: diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Zbigniew Kowal oraz duszpasterz ze Ślęży - Góry Tabor młodych, ks. Jakub Bartczak. - Do wyruszenia z nami na pielgrzymkowy szlak zapraszamy księży, młodzież oraz wiernych z Wrocławia. Wiemy, że w różnych parafiach istnieje już praktyka pielgrzymowania i dołączania się do konkretnych grup zakonnych bądź akademickich. Nasza grupa ma być alternatywną. Liczymy, że wielu dzięki naszej wspólnocie znajdzie swoje miejsce w pielgrzymce - dodaje ksiądz przewodnik. Podkreśla przy tym, że "21" jest grupą wyłącznie namiotową i jej członkowie nie będą korzystać z miejsc noclegowych w domach gospodarzy na trasie.

Centrala grupy nr 21 znajduje się przy parafii katedralnej. Duszpasterze już teraz proszą i zachęcają do aktywności. W nowej grupie trzeba bowiem zupełnie od podstaw zbudować służby pielgrzymkowe - braci i siostry porządkowych, medycznych, ale także prowadzących śpiew i grających na instrumentach.

Szczegółowe informacje o zapisach i przygotowaniu można znaleźć na Facebooku w grupie o nazwie: Piesza Pielgrzymka Wrocławska - Grupa 21 Wrocław, na stronie www.pielgrzymka.pl oraz w mediach społecznościowych. Kontakt bezpośredni drogą mailową: marek.lesniak@archidiecezja.wroc.pl

Zapisy do grupy nr 21 odbędą się w dniach 27 i 28 lipca w od 17.00 do 19.00 w katedrze wrocławskiej. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów zaplanowane jest na 28 lipca (piątek) o 19.15 w katedrze wrocławskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Wybrane dla Ciebie

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama