• facebook
 • rss
 • Wielkie dzieło katolickiego wychowania

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 05.09.2017 09:57

  Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli o dobry rok szkolny - tak zaczęło się oficjalne funkcjonowanie Zespołu Szkół Salezjańskich "Don Bosco".

  Wobec każdego z nas dobry Ojciec ma plan i chciałby, abyśmy ten plan zrealizowali - mówił w czasie homilii inspektor inspektorii wrocławskiej salezjanów ks. Jarosław Pizoń. - Będąc na tej Mszy św. możemy uczestniczyć w planie Bożym wypełnionym w Jezusie Chrystusie - w Jego przejściu, darze, ofierze, ciele i krwi. I to jest bardzo ważna prawda: Pan Bóg nas kocha tak, jak kochał Pana Jezusa i ma plany wobec każdego z nas.

  - Przynosimy w swoim sercu wszystko to, co Pan pozwolił nam przeżyć - wiele pięknych chwil i cudownych budujących nas spotkań, miłości rodzicielskiej, ale być może przynosimy też różnego rodzaju zranienia, trudne doświadczenia. Przychodzimy z domu do szkoły, aby tutaj wspólnotę, aby tutaj, zgodnie z myślą ks. Bosco, również stworzyć dom, w którym będziemy się dobrze i bezpiecznie czuć, będziemy się rozwijać, w którym znajdziemy dobrych "rodziców", którzy nas poprowadzą jako nauczyciele.

  Podkreślił, że chcemy aby plan Pana Boga wypełnił się w naszym życiu w taki sposób w jaki On sobie wymarzył. - Ważne, abyśmy powiedzieli dzisiaj Pan Bugu - Ja jestem Twój! I chcę, aby Twoje marzenia w moim życiu się wypełniły - mówił. - Ty jesteś wszechwiedzący, Ty wiesz lepiej niż ja i chcesz mnie prowadzić swoją drogą.

  Ks. Pizoń wyraził nadzieję, że w nowym roku szkolnym uczniowie poznają lepiej postać ks. Jana Bosco, który wypełnił wolę Bożą w swoim życiu. - Mam nadzieję, że będzie to dobry rok - dodał na zakończenie.

  Posłuchaj całej homilii:

  Druga część uroczystości miała miejsce na boisku szkolnym. - Nowa przestrzeń, nowe miejsce, nowa szkoła. To wielka uroczystość, to historyczny moment dla tej części miasta, dla wspólnoty katolików, choć nie tylko, dla naszej małej ojczyzny - mówił w krótkim przemówieniu dyrektor ZSS "Don Bosco" ks. Jerzy Babiak SDB. - Bardzo się cieszymy, że udało nam się w bardzo krótkim czasie zbudować nowe dzieło wychowawcze dla społeczności Wrocławia. To dzieło nie powstało jednak w jednej chwili. Pan Bóg prowadził nas różnymi drogami. Było wiele rozmów, wiele otwartości i życzliwości ze strony pracowników urzędu miasta, którzy nie bali się nam zaufać i podjąć tę decyzję, aby salezjanie zaczęli nowe dzieło wychowawcze.

  Ks. Babiak dziękował również za zaangażowanie rodzicom, którzy własnoręcznie pomagali przy uporządkowaniu klas i terenu wokół budynku szkoły.

  Zespół Szkół "Don Bosco" to jedna z 1400 szkół salezjańskich na świecie. W jego skład wchodzą publiczne przedszkole, szkoła podstawowa oraz liceum, a dzisiaj  jeszcze prywatne liceum i prywatne gimnazjum. Rok szkolny rozpoczęło ponad 470 podopiecznych, którymi opiekować się będzie ok. 60 nauczycieli.

  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocławia, kuratorium oraz prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Wystąpiła również orkiestra dolnośląskiej Policji.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół