• facebook
 • rss
 • Adwentowa (i nie tylko) ochrona skarbów

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 05.12.2017 10:36

  W wielu parafiach archidiecezji wrocławskiej roratnie rozważania dla dzieci są oparte o materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego. W Minkowicach Oławskich dzieci dostały dodatkową niespodziankę.

  Roraty z Małym Gościem Niedzielnym do Minkowic Oławskich zawitały już po raz drugi. - Jestem w tej parafii pw. św. Jana Nepomucena drugi rok. Wcześniej Roraty nie miały takiej formuły. Zauważyłem, że dzieci bardzo chętnie biorą w nich udział systematycznie. Jest ich ok. 50 - wyjaśnia ks. Piotr Jakubuś, proboszcz.

  Według duszpasterza czymś, co jest wielkim atutem przygotowywanych przez "Gościa" opracowania Rorat jest jednolita tematyka. - Ważne, że jest ciągłość opowiadań. Dzieci mają też zadnie, by uzupełniać obrazkami otrzymaną na początku planszę. To sprawia, że są na pewno zaciekawione tym, co będzie następnym razem - dodaje.

  Tegorocznym bohaterem, którego w tym roku w sposób szczególny poznają dzieci, jest św. Józef. Przybliżany jest najmłodszym jako Strażnik Skarbów - Jezusa i Maryi. Ten motyw ks. P. Jakubuś postanowił wykorzystać i przedstawić trochę szerzej zarówno najmłodszym jak i dorosłym. - W pierwszym tygodniu Adwentu dzieci otrzymują odblaskowe plakietki ze św. Krzysztofem. Tłumaczę na Mszach św., że dzieci też są naszymi skarbami, dlatego chcemy się o nie zatroszczyć, by były bezpieczne na drogach - wyjaśnia duszpasterz.

  Odblaski przekazała fundacja "Miva Polska", która zachęca do tego, by rodzice złożyli za nie dobrowolne ofiary do puszek. Zebrane w ten sposób pieniądze wesprą zbiórkę środków na ambulans ratującego życie dla Misyjnego Centrum Zdrowia w Kiabakari  w Tanzanii

  Aby rozdać odblaski od Minkowic przyjechali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. - Oni też są strażnikami skarbów - tłumaczył dzieciom ks. P. Jakubuś, który jest duszpasterzem tej formacji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół