• facebook
 • rss
 • Akcja "Rodacy-Bohaterom" - niewiele trzeba, by pomóc

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 11.12.2017 14:36

  Ogólnopolska obecnie inicjatywa wyszła z wrocławskiego stowarzyszenia "Odra-Niemen". Przygotuj paczkę do polskiego kombatanta na Kresach Wschodnich.

  Ostatnia edycja akcji "Rodacy-Bohaterom" objęła wypraw na Boże Narodzenie i Wielkanoc z darami do polskich kombatantów, Sybiraków i rodaków mieszkających na wschód od Polski. 2 wyprawy na Łotwę, 5 wypraw na Litwę, 4 wyprawy na Białoruś, 1 wyprawa na Ukrainę i 2 wyprawy na pogranicze rumuńsko-mołdawskie.

  Łącznie przewieziono prawie 50 ton żywności i artykułów chemii gospodarczej oraz tysiące kartek z życzeniami dla naszych rodaków. Z tym wiąże się także olbrzymia dawka wzruszeń i emocji.

  - Paczki można przekazywać do końca grudnia. Wyprawy na Wschód już trwają. Za tydzień z Wrocławia wyruszamy na Białoruś. Obdarowujemy tysiące potrzebujących, w pierwszej kolejności kombatantów, potem starszych, rodziny wielodzietne, szkoły itd. - mówi Dominik Rozpędowski, ogólnopolski koordynator akcji „Rodacy Bohaterom”.

  Podkreśla, że można przygotować paczkę według podanego poniżej wzoru, ale można też przynosić hurtowo produkty np. cukier, mąkę, makaron.

  - Z doświadczenia widzimy że najszybciej zawsze kończy się kakao, słodkości jak np. czekolady i cukierki oraz olej - mówi D. Rozpędowski ze Stowarzyszenia Odra-Niemen.

  Dary we Wrocławiu można składać do siedziby „Odry-Niemen” przy ul. Kościuszki 35f, 50-011 Wrocław od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 17 lub przesyłać na ten adres pocztą. W razie szczegółowych pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 71 355 52 02 albo 505 004 744 lub mailowo: rodacybohaterom@odraniemen.org.

  Oprócz wrocławskiego punktu na terenie archidiecezji wrocławskiego można także przynosić dary do II LO im. Zbigniewa Herberta w Brzegu przy ul. 1-Maja 7. W tym przypadku prosimy o kontakt z koordynatorką Mają Borgula-Janicką pod numerem telefonu: 668 856 692. 

  Mapa miejsc z całej Polski, gdzie można składać dary znajduje się TUTAJ.

  Aby akcja się udała Stowarzyszenie „Odra-Niemen” potrzebuje obok darów także wsparcia finansowego na zakup paliwa, wynajem aut, zakup kartonów i całą logistykę zadania. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

  WZÓR PACZKI DLA POLSKIEGO KOMBATANTA

  3 x cukier (1kg), 1 x konserwa mięsna lub rybna (300 g), 1 x ryż (1 kg), 1 x kasza (400 g), 2 x herbata (100 sztuk), 1 x herbata (20-50 sztuk), 1 x herbata sypana/owocowa, 1 x kakao (100-200g), 1 x słodni drobiazg (batony, cukierki), 2 x makaron (700-1000 g), 2 x makaron (250 g), 1 x warzywa w puszcze, 1 x owoce w puszcze, 5 x czekolada 100g, 1 x olej (1l), 1 x ciastka, 3 x kawa sypana (250g), 3 x kawa rozpuszczalna (250g), 2 x karta świąteczna z życzeniami (koniecznie!)

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół