• facebook
 • rss
 • Pokaz specjalny filmu "Ignacy Loyola"!

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 05.01.2018 15:38

  Zapraszamy na długo oczekiwany film o jednej z najbardziej wyrazistych postaci Kościoła. Bilety dla wszystkich za 11 złotych.

  Kontynuujemy nasz cykl. "Do kina z Gościem". Tym razem polecamy czytelnikom film "Ignacy Loyola". Już sam tytuł zdradza nam, kto będzie głównym bohaterem.

  - Mimo ograniczonego budżetu reżyser potrafił stworzyć na ekranie interesujący obraz czasów i przeżyć bohatera. Udało mu się wiarygodnie przedstawić duchową przemianę świętego. Duża w tym zasługa hiszpańskiego aktora Andrésa Muñoza, odtwórcy roli tytułowej - uważa Edward Kabiesz, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", recenzent filmów.

  Dramat Paola Dy nie jest pełną biografią świętego. Akcja rozpoczyna się w czasie oblężenia Pampeluny przez Francuzów w 1521 r., gdzie Loyola został poważnie ranny. Jego dzieciństwo poznajemy z licznych retrospekcji. Odniesiona rana i długa rekonwalescencja zmieniają jego spojrzenie na życie. Wpada w depresję, odczuwa wewnętrzną pustkę, chce coś zmienić.

  Tę zmianę zapoczątkuje lektura książek religijnych, w tym o świętych. Szczególnie bliski staje mu się św. Franciszek. Film przedstawia sugestywnie dramatyczny pojedynek, jaki bohater toczy ze swoimi demonami, kiedy wśród chaosu próbuje wsłuchać się w głos Boga. Poznajemy losy Loyoli do procesu przed trybunałem inkwizycji w Salamance w 1537 r. i wyjazdu na uniwersytet do Paryża.

  Razem z Multikinem Pasaż Grunwaldzki zaprezentujemy film jeszcze przed oficjalną premierą! Seans specjalny rozpocznie się 11 stycznia (czwartek) o godzinie 18:30. Dla wszystkich bilety za 11 złotych przy podaniu hasła przy kasie: "Gość Niedzielny".

  Na początku spotkania kilka słów o duchowości jezuickiej oraz najciekawszych losach zakonu jezuitów przybliży nam o. Józef Birecki SJ, proboszcz parafii pw. Ignacego Loyoli we Wrocławiu.

  Bilety do nabycia w Multikinie w galerii Pasaż Grunwaldzki na pl. Grunwaldzkim. Rezerwacji miejsc można dokonać TUTAJ.

  Poniżej trailer filmu:

  Ignacy Loyola | ZWIASTUN PL
  Gloria 24 - Książki, Płyty, Gry i Filmy Religijne

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół