• facebook
 • rss
 • Królowie i kolędy u św. Filomeny

  Monika Sagan /red

  dodane 10.01.2018 14:27

  W święto Objawienia Pańskiego, w Gniechowicach odbył się koncert kolęd i pastorałek. Poprzedziła go Msza św., podczas której do świątyni w uroczystym orszaku weszli Trzej Królowie i złożyli Jezusowi swoje dary.

  Bezpośrednio po Eucharystii rozpoczął się koncert chóru „Filomena”, scholi dziecięcej oraz zaprzyjaźnionych wykonawców. Ponad półtoragodzinny występ zgromadził w gniechowickiej świątyni rzeszę widzów. Ogromny aplauz wzbudziły dzieci ze scholi. Pastorałki w ich wykonaniu niemal podrywały do tańca – tak było na przykład z brawurowo odśpiewaną „Chojką”. Chór zaśpiewał kilkanaście kolęd, niektóre wspólnie ze zgromadzoną w kościele publicznością.

  Choć przez chwilę każdy mógł poczuć się częścią zespołu, i chociaż kolędy wykonywane były chóralnie, nie sposób wspomnieć o kilku wspaniałych solowych występach, np. zaprzyjaźnionego z chórem pana Adama Błauta z zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław” („Mędrcy Świata”), Wojtka Kotlika („Gore gwiazda Jezusowi”) czy Moniki Węgłowskiej (na bis „Całą noc padał śnieg”). Koncert, zakończony bisami i owacjami na stojąco, po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę. Na koniec należy wspomnieć o osobach, bez których wydarzenie nie doszłoby do skutku: o opiekunach scholi Annie i Dominiku Gużdach oraz o kierowniku chóru Jacku Mrozie, który również czuwał nad całością koncertu.

  Królowie w Gniechowicach   Królowie w Gniechowicach Marcin Martuś

   

  Swoje dary złożyli Dzieciątku w kościele św. Filomeny   Swoje dary złożyli Dzieciątku w kościele św. Filomeny Marcin Martuś

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół