Nowy numer 4/2023 Archiwum

Romeros coraz bliżej celu

Pielgrzymi z Wrocławia idą pieszo na kanonizację.

Granicę Włoch przekroczyli 29 marca. Minęli już Wenecję, Rawennę i pomału zbliżają się do kresu drogi. „Wędrujemy do Rzymu już 43 dni i nigdzie nie płacimy za noclegi, mimo że nic nie było załatwiane uprzednio! Wsparcie bł. Jana Pawła II jest przeogromne, a cudów doświadczamy każdego dnia!” – piszą 8 kwietnia na blogu.

Mają za sobą setki kilometrów przemierzonych m.in. w Słowenii, Austrii i na Węgrzech. Wspominają wizyty w gościnnych domach spotykanych po drodze osób, w klasztorach i na plebaniach.

Część grupy nie zamierza zakończyć wędrówki w Rzymie, ale – po uroczystości kanonizacyjnej – kontynuować ją do San Giovanni Rotondo, kończąc pielgrzymkę 13 maja w miejscu związanym ze św. o. Pio, którego kanonizował właśnie papież Jana Paweł II.

O inicjatywie wrocławskich pielgrzymów można przeczytać tutaj.

Relacje z drogi można śledzić na bieżąco tutaj.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.