Nowy numer 3/2021 Archiwum

O JP II i dialogu

W LO nr XII im. B. Chrobrego we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II.

Do II etapu olimpiady przystąpiło 49 uczestników z województwa dolnośląskiego w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczniowie, odpowiadając na tegoroczne hasło olimpiady: „Jan Paweł II – Papież dialogu”, pochylali się nad nauczaniem papieskim. Dowiedzieli się, jak ważne jest zrozumienie pojęcia dialogu dla dobrego funkcjonowania człowieka w społeczeństwie, dla budowania więzi z Bogiem, więzi chrześcijan z przedstawicielami innych religii. Młodzi mogli też poznać fenomen Wrocławia, który przez Jana Pawła II został nazwany „Miastem spotkań”.

W czasie, gdy Komisja Konkursowa sprawdzała prace uczestników, ci wraz ze swoimi opiekunami udali się do Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu, aby poznać tradycję starszych braci w wierze, ale także, dzięki spotkaniu z Jerzym Kichlerem, doświadczyć żywego dialogu międzyreligijnego.

Zwycięzcami tegorocznej edycji na Dolnym Śląsku zostali:

W kategorii gimnazjalistów:

Szczygieł Sandra – Zespół Szkół w Pieszycach, Gajewska Paulina – Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu, Kiczek Mateusz – Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Karolina Filityńska – Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Bolesławcu, Anna Manacka – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze; Klaudia Ogórek – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze, Martyna Pacek – Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy, że odważyli się odkrywać przebogate nauczanie bł. Jana Pawła II. Zwycięzcom zaś życzymy powodzenia i asystencji Ducha Świętego w Łomży 6 i 7 VI 2014 r. na etapie ogólnopolskim.

mgr lic. Agnieszka Kacała

koordynator olimpiady

przy LOXII we Wrocławiu


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.