GN 43/2020 Archiwum

Iskra u marszałka

Wrocław. Z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II młodzież z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wręczyła dziś marszałkowi Dolnego Śląska Cezaremu Przybylskiemu Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia.

Płomień, zapalony w 2003 r. przez papieża Polaka przy grobie św. Faustyny podczas konsekracji bazyliki w Krakowie-Łagiewnikach, został przywieziony do Wrocławia 11 kwietnia. Dzień później trafił do dolnośląskich parafii, a w Niedzielę Palmową do rodzin archidiecezji wrocławskiej. Młodzi stypendyści fundacji, która ma być żywym pomnikiem Jana Pawła II, postanowili przekazać go także osobom sprawującym władzę na terenie Dolnego Śląska. – Dzielimy się z innymi tym, co jest dla nas ważne i co jest przyczyną naszej radości. Kanonizacja jest takim wydarzeniem, a płomień z Łagiewnik doskonale wprowadza w atmosferę tego, co będziemy przeżywać 27 kwietnia – mówili stypendyści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.