Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tańczyli w Brzegu dla Jana Pawła II

Do świętowania zapraszała młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych.

Tańczyli w Brzegu dla Jana Pawła II   Uczniowie wystąpią tuż obok papieskiego pomnika Agata Combik /GN

 

 

 

 

 

 

 

W Brzegu wspólne przeżywanie czasu papieskiej kanonizacji rozpoczyna się w sobotę o 19.00 koncertem organowym i chóralnym w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. 27 kwietnia przewidziano mnóstwo wydarzeń na Placu Polonii Amerykańskiej: 10.00 – transmisja Mszy św. z Watykanu na telebimie, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, 15.30 – Taniec miłości dla Jana Pawła II, 16.00 – konkurs wiedzy o Janie Pawle II, 16.30 – pantomima „Zobaczyć Jezusa”, 17.00 – koncert – młodzi śpiewają dla papieża, 17.30 – Litania do św. Jana Pawła II, świadectwa, 18.00 – poezja Karola Wojtyły, 18.30 – Tańce dziękczynne dla św. Jana Pawła II, 19.00 – Msza św. dziękczynna za kanonizację w kościele pw. św. Mikołaja, 20.00 – spotkanie przy pomniku (pantomima „Droga do świętości”), wspólny śpiew „Barki”).

– Chcemy przeżyć ten dzień wspólnie, dzielić się ze wszystkimi radością z kanonizacji – mówią Damian i Marek z Zespołu Szkół Budowlanych tuż przed kolejną próbą pantomimy. – Przygotowywany przez nas program jest bardzo dynamiczny. Chodzi o to, by ludzie nie tylko stali i patrzyli, lecz aktywnie włączyli się w świętowanie. Stąd na przykład pomysł na „taniec miłości dla Jana Pawła II”, do którego zaproszeni będą wszyscy obecni.

Iwona Strona-Muszczyńska, katechetka koordynująca przygotowania z ramienia szkoły, wyjaśnia, że w planach jest m.in. taniec belgijski oraz tańce lednickie. A pantomima będzie zawierać m.in. akcenty nawiązujące do profesji, których uczą się młodzi w zespole szkół budowlanych. Obok pomnika Jana Pawła II wzniesiona zostanie nawet specjalna budowla. – Młodzi przygotowują wszystko już od miesiąca. W niedzielę od 6.00 rano będziemy „dopinać” techniczne szczegóły – dodaje.

W organizację spotkania zaangażowany jest Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu, brzeskie parafie, miasto, powiat, Brzeskie Centrum Kultury, wojsko.

Tańczyli w Brzegu dla Jana Pawła II   Rosnące drzewo Agata Combik /GN Tańczyli w Brzegu dla Jana Pawła II   Żywa łódź Agata Combik /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.