Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przed kanonizacją obok kuchni charytatywnej

Zmartwychwstanie, dwaj papieże i Boże Miłosierdzie – radosne orędzie zabrzmiało przy franciszkańskim kościele.

Hasło wielkanocnego spotkania z cyklu „Miłosierdzie bez granic” brzmiało tym razem: „Przestań się lękać”. Zaufaj Panu, który bogaty jest w miłosierdzie. Zorganizowała je po raz kolejny diakonia miłosierdzia wspólnoty Hallelu Jah w sali przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu. We wspólnym świętowaniu uczestniczyło 130 osób, wywodzących się przede wszystkim z grona ludzi korzystających z charytatywnej kuchni prowadzonej przy franciszkańskiej wspólnocie. – Spotkanie tym razem wpisuje się w wydarzenia towarzyszące kanonizacji obu papieży, Jana Pawła II i Jana XXIII – mówi koordynujący przedsięwzięcie Darek Zielonka. – Chcemy, by ludzie ubodzy w pełni uczestniczyli w tym, czym żyje cały Kościół. Ważne jest dla nas także przesłanie płynące z Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że Bóg nigdy się nie męczy człowiekiem, nieustannym przyjmowaniem go; że zawsze jest przede wszystkim po stronie słabych.

W programie znalazło się Orędzie o Zmartwychwstaniu, wspólne ucztowanie, dziękczynny taniec dla Pana – pomyślany jako dziękczynienie za kanonizację, katecheza o miłosierdziu Bożymi, świadectwa ludzi, których w osobisty sposób dotknęły słowa i życie Jana Pawła II. Ks. Włodzimierz Wołyniec zachęcał uczestników spotkania, by modlitwę przeżywać jako relację z Ojcem i codziennie oddawać się Bogu, powierzając Mu każdy szczegół swego życia.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.