Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Niechciane "Bez Tabu"

Rodzice uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Wołowie chcą zatrzymać seksedukację w placówce.

Program zajęć z edukacji seksualnej prowadzonej przez panią psycholog z fundacji "Bez Tabu"

Na zajęciach zostanie omówione słownictwo i podstawowa wiedza, dotyczące narządów płciowych żeńskich i męskich. Poruszone będą także kwestie związane z dojrzewaniem - towarzyszącym mu zmianom i możliwym trudnościom. Temat ten zostanie omówiony zarówno pod względem biologicznym, jak i psychologicznym. Pracując na konkretnych przykładach, młodzież dowie się o możliwych rozwiązywaniach typowych dla tego wieku problemów, takich jak konflikty z rodzicami, funkcjonowanie w grupie, pierwsze miłości i budowanie relacji. Poruszona zostanie także kwestia rozpoczęcia aktywności seksualnej i wiążących się z tym konsekwencji. Omówione zostaną rodzaje antykoncepcji, ich wady i zalety, a także choroby przenoszone drogą płciową. Młodzież dowie się także o przemocy seksualnej - jak reagować i gdzie można uzyskać pomoc.

Zajęcia mają formę warsztatową, a ich tematyka porusza zarówno kwestie biologiczne, psychologiczne, jak i społeczne. Celem edukacji seksualnej jest dostarczenie jak najpełniejszej wiedzy na temat fizjologii organizmu, budowania pozytywnych relacji z grupą rówieśniczą, potencjalnymi partnerami i rodziną oraz podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Na zajęciach przekazywane są postawy, mówiące o równości ludzi bez względu na płeć czy orientację seksualną.

Uczniowie otrzymają także informację o mailu zaufania, na który będą mogli się zwrócić z pytaniami, wątpliwościami i problemami.

Czas trwania zajęć to 4 godziny lekcyjne. Pierwsze spotkanie planowane jest na grudzień br., a drugie na luty 2015 r.

Udział w zajęciach jest nieodpłatny i dobrowolny.

Jeśli Państwo macie zastrzeżenia lub sugestie dotyczące poruszanych tematów prosimy o zamieszczenie swoich uwag.

(miejsce na podpisy wyrażające zgodę lub nie)

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy