Nowy numer 49/2023 Archiwum

Grupa 21 - młodzi duchem

W tym roku po raz drugi na szlak prowadzący na Jasną Górę wyruszy grupa nr 21. Może to propozycja właśnie dla ciebie?

W ubiegłym roku prawie wszystkie stacje telewizyjne przekazywały informacje o Pielgrzymce Wrocławskiej za sprawą utworu „Zdrowaś Mario” na melodie Decpacito. Tak, tak, to właśnie w naszej grupie siostra Janina wykonała ten utwór i zrobiło się o nas głośno. Tak głośno, że usłyszał o nas cały świat. Jeśli chcesz być częścią Grupy nr 21 Katedralnej to podejmuj decyzje i chodź z nami.

Co nas charakteryzuje? Spontaniczność, serdeczność, energia, uśmiech i przede wszystkim zrozumienie dla drugiego człowieka. Jesteśmy grupą, która zmieniła wielu ludziom myślenie o pielgrzymce. Grupa katedralna jest grupą młodzieżową skupiającą się wokół diecezjalnych wrocławskich parafii. Oczywiście nie zamykamy się na osoby starsze, ich doświadczenie wiary jest nam bardzo potrzebne.

Naszym celem jest integrować młodzież działającą we Wrocławiu. Pragniemy w prosty sposób przekazywać główne prawdy wiary, nauczanie Papieża Franciszka oraz piękno liturgii.
Wraz z księdzem Markiem Leśniakiem – Diecezjalnym duszpasterzem Służby Liturgicznej, księdzem Zbigniewem Kowalem – Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży, księdzem Jakubem Bartczakiem – Ślęża – Góra Tabor Młodych, wyruszamy na pielgrzymi szlak i zapraszamy do udziału księży, młodzież oraz wiernych z Wrocławia.
U nas możesz dostać szansę włączenia się w tworzenie grupy poprzez zaangażowanie się w tzw. służby pielgrzymkowe (śpiew, gra na instrumentach, czuwanie nad bezpieczeństwem przejścia, pomoc medyczna).

Nasza grupa ma być alternatywną dla już istniejących grup, aby wszyscy mogli odnaleźć swoje miejsce w pielgrzymce. Jesteśmy grupą wyłącznie namiotową, nie szukamy miejsca na nocleg w domach dla pielgrzymów. Centrala grupy nr 21 znajduje się przy Katedrze Wrocławskiej.

przewodnik: ks. Marek Leśniak – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej

Zapisy w roku 2018:

  • mailowo: marek.lesniak@archidiecezja.wroc.pl
  • 30 lipca – w godz. 17.00–19.00 w Archikatedrze Wrocławskiej

Informacje:
Facebook:
Grupa: Piesza Pielgrzymka Wrocławska – Grupa 21 Katedralna

Strona: Piesza Pielgrzymka Wrocławska Grupa 21 Katedralna

mailowo: marek.lesniak@archidiecezja.wroc.pl

Księża w grupie:

  • ks. Jakub Bartczak – Ślęża – Góra Tabor
  • ks. Zbigniew Kowal – Diecezjalny duszpasterz młodzieży

Dodatkowe informacje:
Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów 30.07 (poniedziałek) o godz. 19.15 w Archikatedrze Wrocławskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy