Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poznaj kleryków, którzy założą sutannę

Zbliżają się obłóczyny we wrocławskim seminarium. Przedstawiamy kleryków III roku, którzy 8 grudnia założą strój duchowny.

  Maciej Rajfur /Foto Gość Natan Korsak-Kędzierski

Przyjęcie sutanny jest dla mnie przyjęciem zobowiązania pewnego i całkowitego kroczenia za Chrystusem przez całe życie, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jest to dla mnie akt całkowitego oddania się i powierzenia Panu, któremu pragnę służyć. Wybór drogi ku kapłaństwu przyświecał mi od dłuższego czasu. W pewnym momencie mojego życia usłyszałem głos, który jakby szeptem zapraszał mnie do wejścia na drogę powołania kapłańskiego. Postanowiłem więc odpowiedzieć na to wezwanie, powierzając siebie Panu.

Szczególnie bliskie jest mi nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz cześć ku Matce Bożej. Natomiast pośród świętych szczególnie ważni są dla mnie św. Stanisław, biskup, który nie wahał się stać na straży wiary i moralności, aż do przelania krwi, a także św. Józefina Bakhita jako wzór poszukiwania Boga, chrześcijańskiej miłości i przebaczenia.

« 3 4 5 6 7 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma