Nowy numer 20/2022 Archiwum

Coś więcej niż tylko pieluchy

Ruszyła druga edycja akcji "Nie bądź sknera, kup pampera - Wrocław". Inicjatywa potrwa do końca lutego. "Gość Wrocławski" objął ją swoim patronatem.

Uczestnicy projektu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław" pierwszej akcji podjęli się na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku. - Udało nam się otworzyć ponad 60 punktów zbiórki, z czego ponad 20 było ogólnodostępnych. Życzliwość mieszkańców Wrocławia spowodowała, że pozyskaliśmy niezbędne dla hospicjum produkty na niemal cały rok jego działalności, a dary obejmowały również sprzęt medyczny. Jesteśmy z tego dumni i wierzymy, że druga edycja również okaże się sukcesem - mówi Emilia Dziubak, inicjatorka akcji we Wrocławiu.

Czy podobnie będzie w tym roku? Tym razem artykuły pielęgnacyjne zbierane są dla podopiecznych dwóch placówek - Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" oraz Hospicjum we Lwowie "Dajmy nadzieję". Oprócz produktów najpilniejszej potrzeby takich jak: pieluchy, pieluchomajtki, środki higieniczne, czy proszki do prania, instytucje zgłosiły zapotrzebowanie na sprzęt specjalistyczny typu koncentratory tlenu, inhalatory oraz ssaki. - Każda pomoc jest bezcenna - przekonuje E. Dziubak.

Jak można włączyć się do akcji? Organizatorzy zachęcają, by chętni zakupili znajdujące się na specjalnej liście artykuły i zostawili je w punktach partnerskich. Po zakończeniu zbiórki dary trafią do potrzebujących. Lista punktów, w których można zostawić wcześniej zakupione produkty jest na bieżąco aktualizowana. Można ją znaleźć na stronie akcji: www.niebadzsknerakuppampera.wordpress.com.

W tym roku planowane są zbiórki w punktach otwartych i zamkniętych zorganizowanych w obrębie Wrocławia, a także innych miastach województwa dolnośląskiego. Każdy może zaangażować się w pomoc i zorganizować punkt zbiórki w miejscu pracy lub w szkole. W tym celu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie.

Jednym z partnerów medialnych akcji jest wrocławski oddział "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama