Św. Jadwiga Śląska błogosławi z wieży bazyliki. Pomódl się specjalnie ułożoną modlitwą na czas epidemii

Nie można się zbierać tłumnie w kościołach? Proboszcz trzebnickiej bazyliki wpadł na świetny pomysł, jak uczcić relikwie św. Jadwigi Śląskiej i modlić się za jej wstawiennictwem o oddalenie epidemii.

Przypomnijmy, że 11 marca przy sarkofagu św. Jadwigi Śląskiej w sanktuarium w Trzebnicy zostały niespodziewanie odnalezione szczątki śląskiej księżnej.

Niedługo potem ogłoszono w całym kraju stan zagrożenia epidemiologicznego, nakazując Polakom możliwe jak najdłuższe pozostawanie w domach. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o ograniczeniu wszelkich zgromadzeń, także religijnych, do 50 osób. Wobec tego trzebniczanie oraz wierni z regionu nie mogą uczcić nowo odnalezionych relikwii św. Jadwigi Śląskiej. 

Wychodząc całej sytuacji naprzeciw, ks. Piotr Filas SDS, proboszcz i kustosz bazyliki trzebnickiej, wpadł na pomysł, by umieścić relikwie św. Jadwigi na wieży kościoła, aby każdy, kto z daleka dostrzeże tę wieżę, miał świadomość, wzbudził w sobie intencję i pomodlił się o oddalenie epidemii za wstawiennictwem patronki Śląska.

- Uwzględniając kontekst życia świętej, jej posługę wśród chorych i potrzebujących oraz to, w jakim czasie dla świata zostały odkryte relikwie naszej patronki, Pan Bóg z pewnością daje nam wyraźny znak, aby św. Jadwiga Śląska stała się dla świata patronką walki z koronawirusem - mówi ks. Piotr Filas. 

Zachęca wszystkich do odmawiania codziennej modlitwy do św. Jadwigi o oddalenie koronawirusa, która została ułożona specjalnie z tego powodu.


Modlitwa za wstawiennictwem św. Jadwigi Śląskiej

Panie Jezus Chryste, dawco życia i śmierci, który dałeś nam Niebieską Patronkę, świętą Jadwigę. Do Twojej Służebnicy od pokoleń przychodzą wierni w trudnych momentach życia, aby prosić Cię o potrzebne łaski za jej wstawiennictwem. Wejdź w nasze życie i naszą codzienność i błogosław światu, Europie, ojczyźnie, naszym rodzinom i nam samym. Spraw za wstawiennictwem św. Jadwigi, która pochylała się nad biednymi i chorymi, spiesząc im z pomocą, abyśmy w tych chwilach uciekali się pod płaszcz naszej Patronki i doświadczali Twojej obecności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


Oprócz tego ks. Piotr ze swoimi współpracownikami-salwatorianami oraz z redakcją "Gościa Wrocławskiego" zapraszają na transmisję on-line niedzielnej Mszy świętej z trzebnickiej bazyliki przy niedawno odkrytych relikwiach św. Jadwigi Śląskiej. Czytaj więcej tutaj:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..