Krytyczny stan ks. Jacka Wawrzyniaka [aktualizacja]

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 18.01.2021 15:26

Cała wspólnota salwatoriańska prosi o modlitwę w intencji proboszcza i kustosza sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich.

Krytyczny stan ks. Jacka Wawrzyniaka [aktualizacja] Ks. Jacek Wawrzyniak SDS prowadził prężne duszpasterstwo w Obornikach Śląskich. Maciej Rajfur /Foto Gość

Ks. Jacek Wawrzyniak SDS, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego, od dłuższego czasu przebywa w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej. Zachorował na COVID-19 jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

[Aktualizacja] Ks. Jacek Wawrzyniak nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem

Sytuacja staje się dramatyczna. Lekarze określają stan kapłana jako krytyczny. Ks. Jacek walczy o życie, a najbliższy czas okaże się kluczowy dla jego organizmu.

Przypominamy, że Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Józef Figiel SDS poprosił wszystkie salwatoriańskie wspólnoty o odprawienie jednej Mszy dziennie w intencji ks. Jacka Wawrzyniaka.

Kapłan jest związany z Dolnym Śląskiem. Wcześniej pełnił także funkcję wicerektora seminarium salwatorianów w Bagnie. Ks. Jacek wielokrotnie gościł na łamach naszej gazety z różnymi inicjatywami duszpasterskimi. Prosimy czytelników "Gościa Niedzielnego" o modlitwę.