Nowy numer 38/2022 Archiwum

Ks. Jacek Wawrzyniak nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem

Salwatorianin zmarł w szpitalu nad ranem 19 stycznia. Był proboszczem i kustoszem sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich.

Ks. Jacek Wawrzyniak SDS urodził się w 1971 roku w Poznaniu. W 1992 rozpoczął nowicjat w zgromadzeniu salwatorianów w Bagnie.

Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1993 roku. Profesję wieczystą złożył 8 września 1997 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1999 roku w Trzebini z rąk bp. Tadeusza Pieronka. 

Jednym z jego wielkich dzieł było doprowadzenie do ustanowienia w Obornikach Śląskich sanktuarium św. Antoniego Padewskiego Husiatyńskiego.

Ks. Jacek zachorował jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W ostatnich dniach jego stan lekarze określali jako krytyczny.. Przez dłuższy czas przebywał w śpiączce farmakologicznej.

Pogrzeb ks. Jacka odbędzie się w sobotę 23 stycznia. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godzinie 12 w parafii pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego. Po Eucharystii ciało będzie złożone na cmentarzu komunalnym w Obornikach Śląskich. 

Msza święta pogrzebowa będzie transmitowana przez naszą redakcję na stronie internetowej i naszym kanale YouTube.

Inicjatywy ks. Jacka wielokrotnie opisywaliśmy na naszych łamach:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy