Nie da się zmienić siebie i świata bez Chrystusa

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 17.09.2021 21:41

Modlitwie apelowej na Jasnej Górze podczas pielgrzymki duchowieństwa i wiernych archidiecezji wrocławskiej przewodniczył bp Jacek Kiciński.

Nie da się zmienić siebie i świata bez Chrystusa Apel Jasnogórski w kaplicy Cudownego Obrazu. screen YouTube

Biskup zaznaczył, że gromadzimy się przed Maryją w ważnym momencie w polskim Kościele - wyniesienia na ołtarze bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. matki Elżbiety Róży Czackiej oraz Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Podkreślił, że wspólnym mianownikiem tych wydarzeń jest miłość do Boga i bliźniego.

- Pragniemy podziękować Ci za wszystko, co wydarzyło się w naszym życiu i w całej archidiecezji wrocławskiej. Pragniemy dziękować za dar każdej Eucharystii. Każda Msza św. jest dla nas wielkim darem. Prawdziwa miłość zawsze prowadzi do ofiary, do rezygnacji z siebie dla innych - zaznaczył. Przepraszał też w imieniu zebranych, że nie zawsze korzystaliśmy z tego daru, jaki Chrystus dał każdemu z nas.

Następnie mówił o tym, że ostatni czas pokazał nam, jak ważna jest rodzina. - Trzeba nam na nowo odkryć wartość wspólnie przeżywanej wiary, wzajemnego świadectwa, a nade wszystko - o właściwy rozwój w naszych rodzinach. Rodzina bowiem Bogiem silna jest gwarantem dobrej kondycji narodu i całej ojczyzny - mówił.

Następnie zwrócił uwagę, że wierni archidiecezji wrocławskiej oczekują na beatyfikację sióstr męczenniczek elżbietańskich - s. Marii Pachalis i jej 9 towarzyszek. - Ich świadectwo wiary pokazuje, że świętość może się rodzić w każdym miejscu, nawet tam, gdzie po ludzku nie ma dla niej miejsca. Maryjo! Dziękujemy Ci za te siostry, które dzięki wierze widziały więcej, niż nasze oczy zobaczyć mogą - nauczał i przybliżył sylwetki kolejnych kandydatów na ołtarze z Wrocławia.

Następnie zwrócił uwagę, że przykład nowych i przyszłych błogosławionych pokazuje, że nie da się zmienić siebie i świata bez Chrystusa. Zwrócił się bezpośrednio do Maryi: - Ucz nas miłości, wiary i nadziei. Przychodząc do Ciebie, pragniemy powierzyć Ci naszą teraźniejszość i przyszłość.

Prosił o opiekę nad wszystkimi, którzy rozpoczęli rok szkolny i akademicki - zarówno uczniów, jak i nauczycieli. - W Roku Rodziny pragniemy powierzyć Ci wszystkie małżeństwa, a zwłaszcza te, które doświadczają trudności  - prosił.

Wstawiał się też w intencji naszych parafii oraz za całą archidiecezję i powołań kapłańskich oraz zakonnych.

Posłuchaj całych rozważań:

Czytaj także: