Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Pozwól płynąć żywej wodzie Ducha Świętego

Pozwól płynąć żywej wodzie Ducha Świętego przejdź do galerii

W czwartek 24 lipca odbyły się we Wrocławiu spotkania modlitewne z udziałem ugandyjskiego ewangelizatora o. Johna Bashobory - w kościele pw. Świętej Rodziny oraz w kościele pw. NMP na Piasku.

 
O. John Baptist Bashobora w kościele pw. NMP na Piasku. Agata Combik /Foto Gość

Spotkanie w parafii na wrocławskim Sępolnie zorganizowała Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej. Rozpoczęło się modlitwą uwielbienia, w czasie której pełniła posługę diakonia uwielbienia oleśnickiej wspólnoty Miłość Pańska.

Zdjęcia:

O. John Bashobora w parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu

Foto Gość DODANE 24.07.2025 AKTUALIZACJA 25.07.2025

O. John Bashobora w parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu

​Spotkanie z kapłanem z Ugandy - zorganizowane przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym - rozpoczęło się od modlitwy uwielbienia i konferencji.  
Msza św. z udziałem o. Johna Bashobory w kościele pw. NMP Na Piasku we Wrocławiu

Foto Gość DODANE 24.07.2025 AKTUALIZACJA 25.07.2025

Msza św. z udziałem o. Johna Bashobory w kościele pw. NMP Na Piasku we Wrocławiu

​Na wieczorną modlitwę z udziałem kapłana z Ugandy zaprosiły chętnych wspólnota Hallelu Jah oraz Wspólnota Bożego Serca.  

 

Gość z Ugandy - powitany przez proboszcza ks. Piotra Jakubusia, diecezjalnego koordynatora duchownego Odnowy w Duchu Świętym ks. prof. Rajmunda Pietkiewicza i koordynatorkę świecką Renatę Kopeć - wygłosił konferencję oraz poprowadził modlitwę o uzdrowienie, rozeznanie i rozpalenie charyzmatów.

- Duch Święty pomaga nam, byśmy wszędzie pokazywali obecność Boga. Nie chodzi tylko o to, by o Nim mówić, ale by żyć takim stylem życia, jak Jezus głoszący Dobrą Nowinę ubogim - mówił, przekonując, że w tym zawiera się także modlitwa o uzdrowienie, o wskrzeszanie zmarłych, uwalnianie od działania złych duchów.

- W byciu katolikiem nie chodzi tylko o bycie nim "dla siebie" - podkreślał, zachęcając do ożywienia w sobie darów otrzymanych już na chrzcie świętym. - Bóg jest miłością, która wylewa się jak woda, przychodzi zamieszkać w nas jak powietrze - stwierdził, odwołując się m.in. do proroka Ezechiela. W chrześcijaninie, podkreślał, ma tryskać woda żywa, ma płynąć dalej - do tych, którzy pozostają duchowo umarli, jak zeschłe kości.

- Odnowa charyzmatyczna jest niczym bez modlitwy, a nie możesz dobrze się modlić, jeśli nie znasz Biblii. Każdy z nas powinien dzielić się słowem Bożym. Ono przypomina "strzały Ducha Świętego" - mówił o. John. Zwracał uwagę na potrzebę wyrzeczenia się grzechów, zachęcał do skorzystania z sakramentu pojednania, mówił o posłudze papieża i biskupów, a także... stanowczo nakłaniał do rzucenia palenia papierosów (modlił się również w intencji tych, którzy tkwią w szponach nałogu, o dar wolności).

Na Mszę św. i spotkanie modlitewne w kościele pw. NMP na Piasku zaprosiły chętnych wspólnota Hallelu Jah oraz Wspólnota Bożego Serca. "Chodźcie ze mną do domu mojego Ojca... Tam jest radość, radość, radość! Nie jest daleko do domu mojego Ojca!" - śpiewał o. John na początku swojej homilii, mówiąc o Bożej radości płynącej ze spotkania z Panem, z braćmi i siostrami.

Przywołał słowa, jakie Bóg wypowiedział do Mojżesza: "Przyjdę do ciebie w gęstym obłoku". Uzdolnił On wodza Izraela do wypełnienia jego misji; podobnie uzdalnia chrześcijanina do niesienia Dobrej Nowiny każdemu napotkanemu człowiekowi.

Kapłan z Ugandy to doktor teologii duchowości (absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie), założyciel szkół i sierocińców w swoim kraju, otaczających opieką tysiące dzieci, członek ruchu odnowy charyzmatycznej zaangażowany w ewangelizację w różnych krajach świata, prowadzący modlitwy o uzdrowienie, podczas których wiele osób - zgodnie z licznymi świadectwami - doświadczyło Bożego działania.

« ‹ 1 › »
Msza św. z udziałem o. Johna Bashobory w kościele pw. NMP Na Piasku we Wrocławiu

Foto Gość DODANE 24.07.2025 AKTUALIZACJA 25.07.2025

Msza św. z udziałem o. Johna Bashobory w kościele pw. NMP Na Piasku we Wrocławiu

​Na wieczorną modlitwę z udziałem kapłana z Ugandy zaprosiły chętnych wspólnota Hallelu Jah oraz Wspólnota Bożego Serca.  
O. John Bashobora w parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu

Foto Gość DODANE 24.07.2025 AKTUALIZACJA 25.07.2025

O. John Bashobora w parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu

​Spotkanie z kapłanem z Ugandy - zorganizowane przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym - rozpoczęło się od modlitwy uwielbienia i konferencji.  
oceń artykuł Pobieranie..

Agata Combik Agata Combik

|

GOSC.PL

publikacja 24.07.2025 21:07

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • 2025
  • O. JOHN BASHOBORA
  • ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
  • PARAFIA PW. NMP NA PIASKU
  • PARAFIA ŚWIĘTEJ RODZINY
  • WROCŁAW

Polecane w subskrypcji

  • Święci z Matką wniebowzięci
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Święci z Matką wniebowzięci
  • Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
  • Wielkie cuda małego Dzieciątka. Kult Bożego Dzieciątka w Pradze
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Wielkie cuda małego Dzieciątka. Kult Bożego Dzieciątka w Pradze
  • Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X