Nowy numer 13/2024 Archiwum

San Minato bliższe (polskim) turystom

Pięć uczennic Liceum Sióstr Urszulanek z Wrocławia wraz z opiekunami wyleciało na tydzień do San Miniato (Włochy), by tam nagrać audioprzewodniki i spędzić czas z ludźmi z całej Europy. To wszystko w ramach programu "Erasmus+".

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. W Zespole Szkół Urszulańskich we Wrocławiu realizowany jest projekt " Turystyka młodych: słuchaj i odkrywaj". Zaangażowane są w niego również ze szkoły z Niemiec (Fritzlar), Hiszpanii (Montijo), Włoch (San Miniato) i Finlandii (Laitila). Oprócz okazji do podszkolenia języka angielskiego, rozwinięcia talentów i umiejętności, udział w projekcie to również wspaniała przygoda, szansa na zaprzyjaźnienie się z nowymi ludźmi, a także poznanie piękna i różnorodności kultur.

- Najbardziej zadziwiło mnie ich bezstresowe życie. Włosi mają na wszystko czas, nigdzie się nie spieszą. Podziwiam ich spokój i opanowanie w wyjątkowych sytuacjach - mówi Karolina Lis, uczestniczka programu.

San Minato bliższe (polskim) turystom   Dziewczęta sprawdziły się również w roli spikera. To ich głos usłyszą turyści odwiedzający San Minato. archiwum szkoły

Agnieszka Stępień z II liceum liceum zwraca uwagę, że Włosi zupełnie inaczej rozumieją "punktualność", ale również inaczej jedzą i odpoczywają. - To niesamowite, że ludzie w naszym wieku tak się różnią mentalnością. Oni cały czas chcą się spotykać i w ogóle nie są tym zmęczeni.; Dużo czasu spędzają ze sobą i nie używają wtedy telefonów ani komputerów. Najważniejszy jest człowiek - dodaje.

Głównym zadaniem osób biorących udział w ostatnim wyjeździe do Włoch było nagranie audioprzewodników po San Miniato. Polegało ono na wymyśleniu jak najciekawszy dla młodego odbiorcy sposób przedstawienia danych atrakcji turystycznych miasta, a następnie przetłumaczyć tekst na języki ojczyste uczestników i w rezultacie nagrać. Praca w grupach była długa, ale efektywna. Zwieńczenie zadania było możliwe dzięki współpracy z zawodowcami: aktorem, scenarzystą i dźwiękowcem. W ten oto sposób powstały profesjonalne przewodniki po San Miniato, które od teraz będą słuchane przez turystów z aż sześciu krajów.

San Minato bliższe (polskim) turystom   Międzynarodowe spotkania ubogacają i pozwalają szerzej spojrzeć na świat. archiwum szkoły

Jak zaznaczają uczestniczki projektu, wyjazd do Włoch uświadomił im, że naprawdę warto udoskonalać swoje umiejętności językowe po to, by później móc pracować z ludźmi różnych ras, kultur i języków. To pozwala przełamywać wszelkie bariery.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy