• facebook
 • rss
 • Sport jak chrześcijaństwo

  Karol Białkowski

  dodane 23.02.2013 17:34

  160 zawodników w 16 drużynach, gorące emocje i wspaniałe gole. Idea sportowej rywalizacji wśród wspólnot Wrocławia cieszy się coraz większą popularnością.

  To nie mecz Śląska Wrocław z Widzewem Łódź zainaugurował piłkarską wiosnę w stolicy Dolnego Śląska. Kilka godzin wcześniej rozpoczęła się druga edycja Turnieju Wspólnot Chrześcijańskich. Krzysztof Wierny z Hallelujah, organizator sportowej zabawy zaznacza, że liczba chętnych drużyn przerosła jego oczekiwania. – Niestety nasza formuła okazała się za wąska. Zgłosiło się 25 zespołów, ale miejsc było tylko 16 – mówi.

  Idea turnieju pojawiła się przy okazji przygotowań do EURO 2012. – Przed Mistrzostwami Europy postanowiliśmy zrealizować program pt.: „Duchowe zaplecze EURO”. Naszym zamierzeniem było pokazanie wszystkim kibicom, że oprócz piłki nożnej i całej otoczki liczy się również sfera duchowa – dodaje. W tym celu zebrali się różni ludzie, dla których głównym celem jest podążanie w kierunku życia wiecznego. – Oni realizują się również przez sport – tłumaczy K. Wierny.

  Dzięki ubiegłorocznej edycji udało się aktywizować różne wspólnoty do ewangelizacji. – Mimo że EURO się skończyło i nasza akcja również, zdecydowaliśmy się kontynuować naszą ideę. Stąd II Turniej Wspólnot – tłumaczy organizator. W rozgrywkach wzięły udział m.in. duszpasterstwa akademickie Wrocławia, Towarzystwo Brata Alberta, Katolickie Radio Rodzina, klerycy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego oraz przedstawiciele wspólnoty zielonoświątkowców. – Jesteśmy w różnym wieku. Chcemy, by zawody były wielopokoleniowe i rodzinne. K. Wierny nie wyklucza, że w przyszłych latach będą rozgrywane inne konkurencje, oprócz piłki nożnej.

  Zwycięzcą turnieju została drużyna wspólnoty "Antiochia" z Kościoła Zielonoświątkowego pokonując w meczu finałowym która wspólnotę ICHTIS z parafii św. Augustyna 5:1. Na podium znalazło się również miejsce dla zespołu z DA Wawrzyny, który pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę DA Franciszek. Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezjalnej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Wrocławskie Starostwo Powiatowe.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół