• facebook
 • rss
 • JP2 bez tajemnic

  Agata Combik

  dodane 11.05.2013 16:02

  Finał kolejnej edycji Konkursu Papieskiego, organizowanego przez Instytut Tertio Millennio dla uczestników z wrocławskiego regionu, odbył się 11 maja na Ostrowie Tumskim.

  Kinga ze Zgorzelca zajęła II miejsce   Kinga ze Zgorzelca zajęła II miejsce Agata Combik /GN

   

   

   

   

   

   

   

   

  To był konkurs dla wytrwałych – dwa etapy w formule on-line, pisanie eseju, a wreszcie – w gronie najlepszych – jego obrona przed komisją ekspertów. – Konkurs ma promować nauczanie Jana Pawła II, uczyć młodzież postawy aktywności, zaangażowania. W całej Polsce brało w nim udział ponad 5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z czego aż ok. 1000 w naszym regionie, obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie – mówi Paweł Deyk, regionalny koordynator konkursowych zmagań.

  W regionie wrocławskim z Zwycięzca z wrocławskiego regionu   Zwycięzca z wrocławskiego regionu Agata Combik /GN wycięzcą okazał się Radek Łapszyński z miejscowości Pokój w powiecie namysłowskim, uczeń III LO w Opolu. W nagrodę, wraz z laureatami z innych regionów Polski, wyjedzie w czasie wakacji do Rzymu. „W sumieniu, w wewnętrznej prawdzie naszych czynów, stale obecny jest wymiar życia wiecznego (Parati semper, 6)”  – tak brzmiał temat jego zwycięskiego eseju. – Zawsze byłem zafascynowany postacią Jana Pawła II – mówi. – Co wyniosę z konkursu? Chyba szczególne doświadczenie tej prawdy, że w naszym sumieniu obecny jest sam Bóg.

  S. Joanna Wawrzynów, członkini komisji, podkreśla, że poziom był naprawdę wysoki. – Tematy esejów nadawałyby się na rozprawy doktorskie – wspomina Małgorzata Chalińska, katechetka zwycięzcy, wspominając wspólne przygotowania do finału. Laureaci, po dość stresujących chwilach przed komisją, wzięli udział także w wycieczce po Wrocławiu.

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół