Sto procent „pro life”

W spotkaniu z Sue Hilgers organizowanym m.in. przez "Gościa Wrocławskiego" wzięło udział ponad 100 osób. Prelegentka podkreślała, że naprotechnologia to nie tylko leczenie niepłodności.

– Często naprotechnologię opisuje się niestety błędnie, a nawet nazywa się ją dziedziną bezwartościową z punktu widzenia naukowego. Takie informacje dają bardzo złe pierwsze wrażenie tym, którzy o naprotechnologii słyszą po raz pierwszy – mówiła Sue Hilgers podczas spotkania w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. – Tymczasem – podkreśliła – ta metoda leczenia daje prawdziwe rozwiązania dla rzeczywistych problemów. Naprotechnologia nie jest tylko zaradzeniem problemowi niepłodności jak in vitro. Nie jest także medycyną, która niszczy, manipuluje i nie szanuje płodności kobiety. Jest ona także zgodna z nauczaniem Kościoła.

Czym zatem jest naprotechnologia? – Pełna nazwa brzmi „technologia naturalnej prokreacji” i obejmuje procedury diagnostyczne, które odnajdują schorzenia leżące u podstaw problemów. Jest dziedziną medycyny, która w pełni współpracuje z cyklem menstruacyjnym i cyklem płodności, aby leczyć problemy i przywracać zdrowie – kontynuowała. Przypomniała także, że kuracja obejmuje leczenie farmakologiczne, chirurgiczne oraz całą opiekę prenatalną. – Jest medycyną w 100 proc. pro life. Szanuje kobietę, parę i całą rodzinę oraz nie stwarza życia przez jego niszczenie – mówiła.

Podczas wykładu S. Hilgers przybliżyła również, na czym polega tzw. model Creightona stanowiący podstawę naprotechnologii. Tłumaczyła, że dokładna obserwacja kobiecego cyklu pozwala zdiagnozować, a później leczyć wiele chorób. Gość ze Stanów Zjednoczonych cieszył się, że w Polsce popularność metody, która pojawiła się w naszym kraju zaledwie 6 lat temu, ciągle rośnie. S. Hilgers dziękowała również siostrom boromeuszkom za zaangażowanie w promowanie leczenia kobiet.

Cały wykład Sue Hilgers dostępny jest poniżej. Warto posłuchać!

cz. 1

cz. 2

cz. 3

cz. 4

Jednym z elementów spotkania było świadectwo pary, która doczekała się potomstwa dzięki zastosowaniu leczenia niepłodności. Córka Magdaleny i Rafała, Zuzanna, urodziła się w lutym.

Na zakończenie Sue Hilgers odpowiedziała na wiele pytań uczestników spotkania.

Oprócz "Gościa Wrocławskiego" organizatorem wydarzenia była Fundacja Evangelium Vitae, prowadzona przez siostry boromeuszki we Wrocławiu, oraz Papieski Wydział Teologiczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..