Nowy numer 16/2018 Archiwum

Z pozdrowieniami od prezydenta

Pióro ufundowane przez Bronisława Komorowskiego, laptop i wiele innych cennych nagród czekają na laureata konkursu literackiego, który nasza redakcja organizuje wspólnie z wrocławskim Liceum Salezjańskim.

Walczą o nie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz trzecich klas gimnazjów z całego Dolnego Śląska, którzy przesłali swoje prace na konkurs "My Polacy – my Dolnoślązacy". Każdy z uczestników musiał wypowiedzieć się w dowolnej formie literackiej na jeden z dwóch tematów:

1. "Człowiek musi wierzyć w parę prostych pojęć, jeśli chce żyć przyzwoicie" (Joseph Conrad). Twoja recepta na wychowanie młodego pokolenia Polaków. 

2. "Cuda świata można znaleźć we własnym ogrodzie" (Phil Bosmans). Rozważ tę myśl w odniesieniu do twojej małej ojczyzny.

Przyszło prawie 200 prac. Są już one czytane i oceniane przez jury, którego zadaniem jest wskazanie 30 najlepszych autorów. Zostaną oni zaproszeni na uroczystą galę. Odbędzie się ona 5 grudnia w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza.

Dziś nasza redakcja otrzymała główną nagrodę: pióro ufundowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W liście przesłanym z Kancelarii Prezydenta RP konkurs został określony inicjatywą, która ma szczególne znaczenie edukacyjne. "Łączy bowiem zamiłowanie do zdobywania wiedzy z rozwijaniem przywiązania do tradycji i wartości, a także jest cenną lekcją patriotyzmu" – czytamy. Są także słowa gratulacji i najlepszych życzeń dla wszystkich uczestników gali finałowej oraz pozdrowienia dla organizatorów z życzeniami kolejnych udanych inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy w tym roku patronatem honorowym konkurs objął kard. Zenon Grocholewski, Prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej przy Stolicy Apostolskiej.

Na prezydenckim piórze jest faksymile podpisu Bronisława Komorowskiego...   Na prezydenckim piórze jest faksymile podpisu Bronisława Komorowskiego... Ks. Rafał Kowalski /GN ... i godło państwowe   ... i godło państwowe Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma