• facebook
 • rss
 • Śmiechem w problemy?

  Karol Białkowski

  dodane 18.01.2014 20:45

  Wspólnota Mężczyzn św. Józefa oraz stowarzyszenie "Wiosna Rodzin" zorganizowali seminarium pt.: "Przez śmiech do lepszego małżeństwa". To kolejna z inicjatyw, która ma pomóc małżonkom we wzajemnym zrozumieniu.

  - Regularnie organizujemy specjalne warsztaty, bo małżeństwo jest jak piękny kwiat - wymaga pielęgnacji - mówi Mariusz Trębicki ze wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Tegoroczne spotkanie miało niespotykaną dotychczas formę. Prelegent był bowiem obecny... wirtualnie. - To był odtwarzany materiał z nagranej konferencji "Przez śmiech do lepszego małżeństwa", wygłoszonej przez  amerykańskiego pastora Marka Gungora. Chodziło o to, by popatrzeć na siebie z odrobiną dystansu. Wtedy łatwiej dostrzec swoje możliwości, a także błędy - dodaje. Wszystko to ma pokazać również, że kobiety i mężczyźni się różnią. - Skoro tak jest, to kiedyś w końcu będzie iskrzyć. Trzeba opanować to iskrzenie i wykorzystać jest do tego by było ciekawiej, pełniej, mocniej i lepiej - tłumaczy.

  Podczas spotkania podjęte były trzy tematy. Pierwszy dotyczył różnic w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn i co z tego  wynika. Kolejny blok był zatytułowany "Klucze do niesamowitego seksu". - Myślę, że jest to temat, na który każdy zdrowy mężczyzna czeka nieświadomie - mówi M. Trębicki. Ostatnia część pt.: "Jak żyć razem i się nie pozabijać", dotyczył wyzwań, które niesie życie i małżeństwo oraz sposobów ich realizowania.

  Organizatorzy przekonują, że w zabawnej formie, w której utrzymana jest konferencja dotyka się głębi problemów. - Jest to naturalny sposób osadzony w rzeczywistości naszego konkretnego życia. Wbrew pozorom to nie jest kabaret, to nie jest show, czy wyśmiewanie się z czegoś. Przez śmiech docieramy do rzeczy, do których trudno jest dotrzeć - tłumaczy.

  W konferencji wzięło udział 85 osób. Poniżej fragment wykładu, który usłyszeli uczestnicy warsztatów.

  Czym się różni mózg mężczyzny od mózgu kobiety napisy PL
  Owczar8492
  Nagranie konferencji Marka Gungora można nabyć w instytucie wydawniczym "Vocatio".

  Relacja z wrocławskiego spotkania jest przygotowywana przez TV Rodzina. Umieścimy ją na naszej stronie jak tylko będzie gotowa.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół