• facebook
 • rss
 • Sąd: Abp Michalik niewinny

  Karol Białkowski

  dodane 21.01.2014 14:42

  "Niezależnie od oceny wypowiedzi arcybiskupa, nie wyczerpuje ona znamion przestępstwa, co jest konieczne do wdrożenia postępowania karnego" - uznał sąd w uzasadnieniu umorzenia sprawy związanej z wypowiedzią abp. Józefa Michalika w katedrze wrocławskiej 16 października 2013 r.

  Przypomnijmy, że zaskarżone przez feministkę i działaczkę Twojego Ruchu słowa hierarchy zostały wypowiedziane podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 90. urodzin kard. Henryka Gulbinowicza. Hierarcha mówi wtedy m.in.: - Wiele się dziś mówi o karygodnych nadużyciach dorosłych względem dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie pyta o przyczyny. Żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe.

  Abp J. Michalik nawiązał również do ideologii gender, która coraz agresywniej wchodzi w codzienność. - Już kilkanaście najwyższych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii. Jej programową radę stanowią najbardziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej. Ideologia gender budzi słuszny niepokój, jako że odchodzi od praw natury - tłumaczył.

  Zachęcamy do wysłuchania całej homilii:

  Słowami hierarchy poczuła się urażona kielecka feministka, szefowa świętokrzyskiego oddziału Twojego Ruchu, Małgorzata Marenin. W pozwie, który złożyła do wrocławskiego sądu, napisała m. in., że zrzucanie winy za pedofilię w Kościele na dzieci z rozbitych rodzin to cios dla rodziców, którzy często decydują się na rozwód właśnie po to, aby chronić dzieci przed patologiami występującymi w rodzinie. Dziś na sali rozpraw przekonywała, że występuje w imieniu wszystkich niepełnych rodzin, i twierdziła, że abp J. Michalik swoją wypowiedzią je obraził, sugerując, że są patologiczne.

  Przed rozprawą M. Marenin przekonywała, że jej roszczeniem są przeprosiny ze strony abp. J. Michalika i przyznanie się do błędu.

  Wrocławski Sąd Rejonowy umorzył postępowanie, bo uznał, że "niezależnie od oceny wypowiedzi arcybiskupa, nie wyczerpuje ona znamion przestępstwa, co jest konieczne do wdrożenia postępowania karnego". Ponadto w uzasadnieniu można było usłyszeć, że "uznanie, że konieczna jest ingerencja państwa w przypadku wypowiadania prywatnych poglądów przez osobę publiczną, a taką bez wątpienia jest arcybiskup, zakrawałoby na cenzurę".

  Prezentujemy pełne uzasadnienie sędzi Anny Statkiewicz:

  Małgorzacie Marenin przysługuje prawo zażalenia od decyzji sądu w ciągu 7 dni.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Galadriela
   28.01.2014 04:17
   Zgadzam się z każdym zdaniem tego, co napisał Pan Piotr Olszewski i również wołam o męskich mężczyzn (i kobiece kobiety)! Myślę, że za mało wymagamy od siebie samych i od siebie nawzajem, zgadzamy się na to, żeby było łatwo, lekko i przyjemnie. Stąd wokół tyle wiecznie bawiących się chłoptasiów i wiecznych dziewczyn.
  • wacek
   30.01.2014 10:02
   wypowiadania prywatnych poglądów przez osobę publiczną, a taką bez wątpienia jest arcybiskup, zakrawałoby na cenzurę".DLATEGO mówią co chcą, a jeśłi im sie równiez PRYWATNIE odpowie, to jest gwałt, że to atak na KOSCIÓŁ, i ż enie ma Kościoła Franciszka,LEmańskiego , tylko jest Kościół biskupów i BASTA
   doceń 31
  • wacek
   30.01.2014 10:04
   a dlaczego to komentarz czeka na dodanie czżby jednka była cenzura[ choc sąd mówi, że nie ma cenzury w polsce
  • syn
   30.01.2014 16:17
   a od kiedy to z ambony sie wygłasza prywatne opinie?????
   doceń 30
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół