• facebook
 • rss
 • Gra z bł. Janem Pawłem II w tle (relacja wideo)

  ela

  dodane 09.02.2014 21:50

  Wrocław. Emocjonujące mecze z dużą liczbą goli wypełniły dwudniową rywalizację w ramach III Turnieju Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich. W rozgrywkach wzięła także udział drużyna Mediów Katolickich.

  Dziewiętnaście zespołów podzielonych na cztery grupy rozpoczęło rywalizację już w sobotę. Wiele meczy było bardzo wyrównanych, a drużyny do ostatnich chwil walczyły o premiowane awansem do fazy pucharowej miejsca w grupie. Zwycięzcy oraz zespoły z drugich miejsc stworzyły pary ćwierćfinałowe. Decydujące o zwycięstwie mecze odbyły się w niedzielne popołudnie.

  - To był dobry czas, choć kosztował wiele wysiłku. Mimo że nie udało nam się wygrać nawet jednego meczu, to udowodniliśmy, że potrafimy grać nie tylko na dziennikarskim podwórku - mówi Karol Białkowski, jedyny przedstawiciel "Gościa Wrocławskiego" w drużynie Mediów Katolickich. Przekonuje, że o sukces było niezwykle trudno ze względu na słabe zgranie zespołu. - Po raz pierwszy zagraliśmy razem. Aby cokolwiek osiągnąć, powinniśmy więcej potrenować. Może do przyszłego roku zdążymy się przygotować lepiej - dodaje.

  Ostatecznie w wielkim finale zawodów zwyciężyła drużyna Schroniska Brata Alberta, która pokonała ubiegłorocznego zwycięzcę, wspólnotę "Antiochia" z Kościoła Zielonoświątkowego po rzutach karnych 3:1. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Trzecie miejsce zajęli, podobnie jak w ubiegłym roku, studenci z DA "Wawrzyny".

  Krzysztof Wierny z Centrum Kultury im. Jana Pawła II we Wrocławiu, organizator turnieju, przyznaje, że był on wyjątkowy z kilku względów. - Po pierwsze było więcej zespołów, a wśród nich wspólnoty rodzin. Dzięki temu dopisała publiczność. Żony z dziećmi przyszły dopingować swoich mężów i tatusiów - zaznacza. Podkreśla także, że został również osiągnięty inny cel sportowej rywalizacji, zwrócenie uwagi na bł. Jana Pawła II. - Drużyny fantastycznie się wywiązały z powierzonego im zadania przygotowania szalików zawierających cytaty z nauczania papieża. Jak się okazało, nie tylko członkowie drużyn, ale całe wspólnoty pracowały na to, by powstały prawdziwe dzieła - dodaje. Szaliki będzie można niebawem zobaczyć na własne oczy "Pod czwórką".

  Organizator zapewnia, że będą kolejne edycje rozgrywek. Przewiduje, że obecna formuła pozwoli przyjąć zgłoszenia nawet do trzydziestu zespołów. Kolejny, IV Turniej Wspólnot Chrześcijańskich Wrocławia już za rok.

  Dzięki uprzejmości TV Rodzina zamieszczamy relację telewizyjną z rozgrywek.

  III Turniej Piłki Nożnej Wspólnot Chrześcijańskich cz-2
  Katolicka tvRodzina

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół