• facebook
 • rss
 • Dojenie krowy, wesele u Hrabi, rap i Fragua

  Agata Combik

  dodane 13.07.2014 22:49

  XXI Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach zakończyło się wśród dźwięków orkiestry weselnej, rapu i rocka.

  Wizyta w okolicach dobroszyckiej muszli koncertowej w niedzielne popołudnie mogła przyprawić o zawrót głowy. Kolejne ekipy z 300-osobowej grupy uczestników młodzieżowego święta rozgrywały mecze na boisku „piłkarzyków” – gdzie w miejsce figurek do specjalnych drążków „doczepieni” zostali żywi zawodnicy; inni pokonywali tor przeszkód w „pijanych okularach”, ścigali się w ogromnych spodniach szczepionych ze sobą lub też startowali w konkurencji dojenia na czas sztucznej – ale bardzo realistycznie wykonanej – krowy.

  Po festynie do uczestników młodzieżowego spotkania dołączył tłum mieszkańców Dobroszyc. Przybyli na występ Kabaretu Hrabi. Widownią wkrótce zaczęły wstrząsać wybuchy śmiechu. Na scenie rozpoczęło się wielkie wesele. Państwo młodzi, Helena i Wojtek, oraz ich goście musieli zmierzyć się z licznymi wyzwaniami – począwszy od pierwszego walca, poprzez wyczyny fotografa Tomka, spotkania z teściami i eks-dziewczyną pana młodego, po bójkę, a nawet przybycie kosmity – którym zachwyciła się roztańczona ciocia Ela.

  W programie ostatniego pełnego dnia forum znalazły się także występy rapującego ks. Kuby Bartczaka i zespołu „Fragua” oraz Msza św. o północy.

  Młodzi podkreślają, że dobroszyckie spotkanie, tym razem pod hasłem „Jesteś boski”, wprost „kipiało” od treści i wrażeń – było czasem modlitwy, spotkania ze słowem Bożym, ale i warsztatów, muzyki i zabawy. – Przeżyłam w szczególny sposób Wieczór Konfesjonałów, spowiedź. Czymś naprawdę ekstra były dla mnie adoracje – w których w ciągu roku zbyt często nie uczestniczę – mówi Magda z Elbląga. – Jestem też bardzo zadowolona z warsztatu teatralnego, w którym uczestniczyłam. Kocham teatr i z nim wiążę swoją przyszłość. Cenię to, że zajęcia prowadzili z nami profesjonaliści, absolwenci łódzkiej filmówki.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół